19 mrtvých po útoku nožem v Tokiu

19 mrtvých po útoku nožem v Tokiu
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační obrázek
26 / 07 / 2016, 08:30

Nejméně 19 lidí bylo zabito, desítky dalších byly zraněny útočníkem s nožem.K útoku došlo v budově ve městě Sagamihara, západně od Tokia.

Budova kde došlo k útoku slouží jako domov pro osoby se zdravotním (mentálním) postižením. Personál kontaktoval policii okolo 2:30 v úterý ráno místního času (17:30 GMT), a nahlásil, že muž oblečený v černém oblečení a vyzbrojený nožem byl viděn v zahradě Tsukui Yamayuri u domu.

Útočník byl později identifikován jako 26 letý Satoshi Uematsu, který dříve v domově pro osoby s tělesným postižením pracoval. Podle zpráv se podezřelý sám přihlásil na policejní stanici a přiznal se k spáchání vražd.

Podle deníku Asahi, podezřelý řekl policii, že chce "zbavit svět osob se zdravotním postižením". Místní zprávy tvrdí, že podezřelý rozbil okn, dostal se dovnitř a pak začal bodat do lidí.

Takové útoky jsou v Japonsku extrémně vzácné, incident je nejhorší masovou vraždou v posledních desetiletích.

Místní policie sdělila, že útočník v únoru letošního roku poslal ručně psaný dopis politikům, v němž hrozil zabitím stovek osob se zdravotním postižením. Byl držen v nemocnici skoro dva týdny než ho propustili.

Zdroj: SputnikNews, BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.