19 uprchlíků ze Sýrie zadrželi policisté u Lipna. Chtěli do Německa, budou vyhoštěni...možná.

19 uprchlíků ze Sýrie zadrželi policisté u Lipna. Chtěli do Německa, budou vyhoštěni...možná.
Autor fotografie: Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje|Popisek: Policisté vyčlenili pro celou skupinu zvláštní místnost, tak aby děti byly stále v přímém kontaktu s rodiči.
13 / 08 / 2015, 18:00

Jihočeští policisté ráno zadrželi skupinu uprchlíků ze Sýrie, osm dospělých cestovalo s jedenácti dětmi.

V pořadí čtvrtý případ nelegální migrace řeší od šesté hodiny ranní specialisté odboru cizinecké policie jihočeského policejního ředitelství. Dnes ráno se na základě telefonického oznámení o pohybu podezřelé skupiny osob u Jenišova, na tuto oblast zaměřily policejní hlídky. Na silnici z Horní Plané na Černou v Pošumaví pak policisté zadrželi skupinu cizinců ze Sýrie.

Uprchlíci vstoupili na území republiky v rozporu s právními předpisy, bez cestovních dokladů a povolení k pobytu. Policisté celou skupinu převezli na pracoviště cizinecké policie do Českých Budějovic. Zatím zjistili, že jde o čtyři rodiny ze Sýrie v počtu 19 osob, čtyři muži, čtyři ženy a jedenáct dětí.

Policisté vyčlenili pro celou skupinu zvláštní místnost, tak aby děti byly stále v přímém kontaktu s rodiči. Ve spolupráci s Charitou ČB zajistili značně vyčerpaným uprchlíkům základní nápoje a stravu a dětem také drobné hračky. Z dosud provedených výslechů je pravděpodobné, že tři příbuzné rodiny uprchly z regionů ovládaných a zničených bojovníky islámského státu.

Policisté osoby prověří v dostupných databázích a zahájí správní řízení. Jeho výsledkem bude pravděpodobně ukončení pobytu na území ČR.

Zdroj: Policie ČR, mjr. Mgr. Bc.Jiří Matzner, krpc.pio@pcr.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace