2 lode sa vydali zastaviť japonskú veľrybársku flotilu pri love vráskavcov

2 lode sa vydali zastaviť japonskú veľrybársku flotilu pri love vráskavcov
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
06 / 12 / 2016, 08:30

Dve lode námorných aktivistov morskej skupiny Shepherd Conservation Sociery, vyprávali zastaviť japonskú veľrybársku flotilu pri love vráskavcov malých.

Skupina informuje, že Antarktída nie je miesto pre nelegálne veľrybárske lode.

Skupina Sea Shepherd, vo svojom vyhlásení informuje:

''Po záverečných príprav v Austrálii, dve Sea Shepherd lode sú už na ceste do Južného oceánu, aby zastavili japonskú veľrybársku flotilu, v snahe zastaviť lov vráskovcov malých.''

Na oboch lodiach je celkovo 50 členov posádky, z ôsmych krajín: Austránlia, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Rakúsko, Kanada, USA, Španielsko. Táto operácia má názov Nemesis.

Generálny riaditeľ Sea Shepher, Jeff Hanssen vyhlásil:

''Je na čase, aby Japonsko rešpektovalo Medzinárodný súdny dvor, Austrálsky federálny súd, a celosvetové moratorium na komerčný lov veľrýb.''

Písali sme: 

Zdroje: Seashepherdglobal.org, Rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace