20 let Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu

20 let Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu
Autor fotografie: AOABPČR|Popisek: Předseda asociace Jiří Hynek
17 / 02 / 2018, 07:30

Ve středu 14.2. se na pražském Žofíně sešli za účasti předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, ministra vnitra Lubomíra Metnara, náčelníka Generálního štábu, armádního generála Josefa Bečváře, zakladatelé a členové Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu spolu s dalšími hosty, aby oslavili 20.výročí založení této organizace.

A právě po dvou dekádách mohli účastníci tohoto setkání hovořit opět o prosperitě tohoto tradičního českého průmyslového odvětví.  Obranný a bezpečnostní průmysl ČR je dnes díky tomu  opět respektovaným sektorem doma i v zahraničí. 

Hlavním bodem slavnostního večera bylo předání pamětních mincí významným osobám, které nejen že stály u zrodu Asociace, ale také se významně zasloužily o rozvoj bezpečnostního průmyslu. Mezi oceněnými nechyběli: Milan Doležal , Richard Háva, Jiří Holub,, Josef Hudeček, Ivan Jandl, Karel Jordák, plukovník ve výslužbě Karel Kotek, Alois Kovář, Jiří Nepovim, Petr Novák, Josef Orel, Jaroslav Pecháček, Stanislav Petr, Jozef Piga, Jindřich Ploch, František Remta, Jiří Řezáč, Ján Scholtz, Augustýn Sobol, Miloš Soukup, plukovník ve výslužbě Milan Šobr, Karel Torn, Jaroslav Valoušek, Petr Vobořil, Petr Zajíc.

Psali jsme: Ministryně Šlechtová: peníze na nové zbraňové komponenty budou

Prezident AOBP Jiří Hynek ve svém projevu uvedl: „O obranném a bezpečnostním průmyslu se často mluví v číslech. Já, ačkoliv jsem matematik, za těmi 20 lety vidím především hrstku odvážných lidí. Vidím desítky nápadů, jejichž uskutečnění vyžadovalo tisíce odpracovaných hodin a nekonečně mnoho úsilí, dřiny a pevné vůle. Tato hrstka lidí měla kromě velkého lidského kapitálu také po svém boku chápající a podporující rodiny a blízké, loajální a motivované spolupracovníky a podporu vlivných lidí, kteří byli ochotní za tyto nápady bojovat na vyšších místech. Za těch 20 let se díky tomu podařilo vybudovat pevnou průmyslovou strukturu, rozmanitý trh a důvěru zahraničních partnerů.“

Cílem a úkolem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu je proto dále rozvíjet tento segment průmyslové výroby ČR včetně proexportních aktivit tak, aby byla Česká republika byla silným a neopominutelným hráčem i partnerem na evropských i světových trzích.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace