200 druhů zbraní k vyzkoušení. I pro vás.

200 druhů zbraní k vyzkoušení. I pro vás.
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
14 / 12 / 2014, 05:45

14.12.2014 / Možnost vyzkoušet si v jediném dni střelbu ze zbraní tajných agentů, policejních zbraní, armádních zbraní, zbraní speciálních jednotek, westernových zbraní, zbraní druhé světové války, zbraní z akčních filmů, to je nabídka, o které mnozí muži řeknou, že ji nelze odmítnout.

Já jsem neodmítl 6. prosince tohoto roku. Na střelnici ve Vinařících u Kladna přede mne a další zájemce rozložili na deseti stolech všehochuť pistolí, revolverů, pušek, útočných pušek, odstřelovacích pušek, samopalů, brokovnic z celého světa. Stačilo si vybrat.

Rozhodl jsem se napřed pro zbraně, které měnily dějiny. Pistoli, kterou byl z bezprostřední blízkosti zastřelen Abraham Lincoln. Na větší vzdálenost by vrah sotva trefil. Pistoli, kterou používali agenti KGB. Skutečně zákeřnou zbraň, která je schopna prostřelit neprůstřelnou vestu. Pušku, kterou použil Lee Harvey Osvald při atentátu na Kennedyho.

Při jejím použití si uvědomíte, že skoro není v silách ani nejlepšího střelce opakovat výstřely z ní s takovou rychlostí, jak zazněly v Dallasu a trefit přitom cíl. Puška používaná v první i druhé světové válce umožňuje střelbu pouze jednotlivými náboji, po výstřelu je ji potřeba znovu nabít ručně ovládaným závěrem. Pušku, kterou použil masový vrah Breivik při masakru v Norsku. Děsivě efektivní a rychlou zbraň při střelbě na kratší vzdálenosti.

Pak jsem si nedal ujít srovnání toho, jak se střílelo za druhé světové války vojákům z Kalašnikova a jak se dnes střílí vojákům izraelské a americké armády. Nejkomfortnější pro mě byla střelba z pušky, kterou má k dispozici švýcarská armáda. Odolat nešlo ani odstřelovacím puškám, z nichž nejvýkonnější vystřelí náboj až do vzdálenosti sedmi kilometrů. A pak už jsem si nechal doporučit nejrůznější „lahůdky“, které jsou na střelnici k dispozici od samopalů škorpion a uzi až po zbraně, které ve filmu používal Arnold Schwarzenegger.

Vinařická střelnice má své fanoušky, kteří si dopřávají zážitek srovnání zbraní opakovaně v létě v zimě. Přináší tolik adrenalinu, že zimu při střelbě ani není cítit. Jezdí sem překvapivě i řada žen nebo dvojic. Střílí se s instruktorem, takže zbrojní pas není vyžadován. Jediné omezení: Střelec musí být starší deseti let. K dispozici jsou i střelnice na Moravě, v Jižních, Východních a Západních Čechách.

Nejrůznější střelecké programy jako například „armádní zbraně dnes, zbraně druhé světové války, filmové zbraně, průřez světem zbraní, westernové střílení, zbraně akčních filmů, zbraně speciálních jednotek“ lze koupit i jako dárkový kupon. Platnost kuponu je jeden rok. To jistě ocení ti, kteří hledají nevšední dárky na vánoce, narozeniny a další významné příležitosti.

Bližší podrobnosti lze nalézt na www.strileni.com

Tagy článku