21 mrtvých po výbuchu v elektrárně v čínském Dangyangu

21 mrtvých po výbuchu v elektrárně v čínském Dangyangu
Autor: redakční databáze|Popisek: elektrárna
12 / 08 / 2016, 13:30

Po výbuchu, který nastal v elektrárně v čínském městě Dangyang v provincii Chu-pej, zahynulo 21 lidí a dalších 5 bylo zraněných.

Příčinou byla podle čínské státní agentury Sin-chua exploze vysokotlaké trubky na páru.

K explozi došlo podle agentury Sin-chua ve čtvrtek po patnácté hodině odpoledne. Zranění byli po výbuchu ihned odvezeni do nemocnice. Přesnou příčinu odhalí vyšetřování, které místní vláda nařídila, uvádí agentura.

Jednou z dalších příčin však mohly být také relativně slabé bezpečnostní standardy, které v jsou i dnes čínských elektrárnách a dalších podobných zařízeních běžné.

Výbuch v elektrárně v Dangyangu se stal na první výročí tragédie v Tchien-Ťinu, kdy exploze uskladněných výbušnin v průmyslově zóně ve východočínském přístavu zabila 173 lidí.

Zdroj: abc.net.au, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace