224 000 imigrantů dorazilo v tomto roce do Evropy

224 000 imigrantů dorazilo v tomto roce do Evropy
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ilustrační foto - imigranti
07 / 08 / 2015, 07:30

Tuto informaci sdělil Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Jedná se o statistiky z období leden až červenec 2015.

Podle agentury AFP, která informace získala, do Itálie se dostalo asi 98 000 imigrantů, do Řecka 124 000. Přibližně 2100 lidí při pokusech dostat se do Evropy zahynulo, v tomto čísle ještě nejsou započítány oběti ze středeční tragédie u Lybie.

Za rok 2014 zahynulo při snaze o přeplutí Středozemního moře 3 279 imigrantů, za celý loňský rok dorazilo do Evropy 219 000 uprchlíků.

Syřané jsou nejpočetnější skupinou mezi těmito přistěhovalci - 34%, následují Eritrejci (12%), Afghánci (11%), Nigerijci (5%) a Somálci (4%).

Zdroj: Le Huffington Post

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace