24 stíhaček Rafale pro Katar

24 stíhaček Rafale pro Katar
Autor: Dassault|Popisek: Dassault Rafale
30 / 03 / 2016, 07:00

Francie a Katar uzavřel dohodu na dodávku 24 kusů stíhaček Dassault Rafale, během zahajovacího dne mezinárodní zbrojařské výstavy v Dauhá.

Dohoda, která zahrnuje MBDA rakety, školení pro 36 pilotů a asi 100 mechaniků, byla původně ohlašována v hodnotě 6,9 miliardy dolarů, nicméně dnešní, finální hodnota kontraktu je 7,5 miliardy dolarů. Zálohu zaplatil Katar v prosinci roku 2015.

Stejný počet stíhaček Rafale zakoupil i Egypt v roce 2014, ale dohoda s Katarem má vyšší cenu z důvodu poskytnutí řízených střel dlouhého doletu a střel Meteor.

Prodej do Kataru zvyšuje prodeje jak pro hlavního dodavatele Dassault, tak pro specialisty radarových systémů Thales a výrobce motorů Safran.Společnost MBDA dodá řízené střely.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace