247 mrtvých po zemětřesení v Itálii

247 mrtvých po zemětřesení v Itálii
25 / 08 / 2016, 07:15

Tisíce záchranářů pátraly i během noci po přeživších středečního zemětřesení ve střední Itálii. Odhaduje se, že pod troskami je stále uvězněno množství lidí. Na 4300 záchranářů při pátrání ve zřícených domech používá těžkou techniku i holé ruce, popsala britská BBC.

Podle poslední bilance zahynulo při otřesech 247 lidí. Další stovky osob utrpěly zranění, někteří jsou v kritickém stavu. Mezi oběťmi je mnoho dětí, uvedl italský ministr zdravotnictví. Varoval zároveň, že počet mrtvých se ještě může navýšit.

Mezi oběťmi je i osmnáctiměsíční Marisol Piermariniová, jejíž matka Martina Turcová přežila v roce 2009 ničivé zemětřesení v italské L'Aquile. Z oblasti otřesů se poté odstěhovala, uvedla italská agentura ANSA. Žena byla odvezena do nemocnice poté, co ji vytáhli z trosek ve vesnici Arquata del Tronto.

Ve středu pozdě večer záchranáři vyprostili z trosek ve vesnici Pescara del Tronto živou mladou dívku, která tam byla uvězněná 17 hodin. Ve vesnici se zřítily téměř všechny domy, uvedl tamní starosta.

Epicentrum zemětřesení bylo nedaleko regionu Aquila, kde v roce 2009 při podobně silném zemětřesení zemřelo přes 300 osob. První otřesy půdy o síle zhruba šesti stupňů překvapily obyvatele ve spánku, poté následovalo přes 200 dalších záchvěvů, z nichž ale jen jeden překročil intenzitu pěti stupňů. Plný rozsah zkázy se záchranářům odkryl po východu slunce. Následné otřesy v průběhu dopoledne i odpoledne vyvolaly paniku.

Následné otřesy pokračovaly i během dnešního dne. Jeden z nich o síle 4,7 stupně měl epicentrum asi sedm kilometrů východně od města Norcia rovněž ve střední Itálii v provincii Perugia. Experti ho zaznamenali v 5:40 ráno.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace