2500 žadatelů o azyl bez dokladů "zmizelo" z finských utečeneckých táborů

2500 žadatelů o azyl bez dokladů &quote;zmizelo&quote; z finských utečeneckých táborů
Popisek: Ilustrační foto
15 / 05 / 2016, 10:00

Uprchlíci mizí po tisících po celé Evropě. Je to bezpečnostní riziko?

O zmizení azylantů informovala stanice MTV3  s odvoláním na informace finské policie. Úřady tvrdí, že nemají ponětí, kde uprchlíci jsou a jak si vydělávají na živobytí, protože s nimi úplně ztratily kontakt. Informaci zveřejnil server rt.com

"Je to riskantní situace. Nevíme, kdo tito lidé jsou, proč sem vlastně přišli a jak se živí. Jejich žádosti o azyl ještě nebyly vyřízeny," uvedla Sanna Palová, vedoucí Centrálního úřadu pro vyšetřování a dodala: "Vážnou hrozbu pak představuje fakt, že mezi těmi, kteří zmizeli, jsou i ti, kteří se do Finska dostali buď pomocí zfalšovaných dokladů nebo je vůbec neměli."

Není to poprvé, kdy žadatelé o azyl zmizeli z evropských utečeneckých zařízení. 13 procent všech migrantů, kteří loni oficiálně vstoupili do Německa, se nikdy neubytovalo na určených místech, informoval o tom už v únoru německý Süddeutsche Zeitung.

Frank-Jürgen Weise, vedoucí německého Spolkového úřadu pro migraci (BAMF) uvedl, že v zemi je kolem 400.000 žadatelů o azyl, kteří nemají doklady totožnosti a německé úřady je nebyly schopné identifikovat. Zdroj: welt.de

Každý osmý uprchlík zmizel. "Možná přešli do ilegality nebo jsou někde jinde," tvrdí německé ministerstvo vnitra

Do Německa v roce 2015 přicestovalo odhadem 1,1 milionu uprchlíků převážně ze Středního východu a severní Afriky, ale asi polovina z nich neměla oficiální dokumenty nebo uprchlíci vůbec žádné doklady nepředložili.

V loňském roce jenom v Německu beze stopy zmizelo 5835 nezletilých migrantů. Vyplývá to z odpovědi spolkového ministerstva vnitra na dotaz poslanců, informovala agentura DPA. Ministerstvo pro rodinu ale už v únoru uvedlo, že podle něj jde jen o chyby v registraci. Z loni nahlášených 8006 pohřešovaných nezletilých běženců se údajně podařilo 2171 osob najít. „Pohřešovaní nezletilci bez doprovodu pocházejí hlavně z Afghánistánu, Sýrie, Eritreje, Maroka a Alžírska,“ stojí v dokumentu ministerstva vnitra. Mezi zmizelými je i 555 dětí, což v Německu odpovídá kategorii osob mladších 14 let. Zdroj: lidovky.cz

Například z uprchlického tábora Džungle v Calais zmizelo dalších téměř 130 dětí, to zjistila britská charitativní organizace začátkem dubna, když byl původní tábor likvidován a uprchlíci byli přemístěni do nových objektů. 

Německo je zaplavené nezletilými migranty, které nemůže vyhostit.

Podle Europolu zmizelo po příjezdu do Evropy minimálně 10.000 dětí bez doprovodu. Europol se obává, že řada těchto dětí se stala terčem kriminální činnosti a děti se dostaly se do rukou organizovaných syndikátů, které obchodují s lidmi.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace