262 popravených v Palmyře, mezi nimi i děti

262 popravených v Palmyře, mezi nimi i děti
Autor: „Palmyra Tétrapylon 02“ od Bernard Gagnon – Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Palmyra
25 / 05 / 2015, 11:15

Krveprolití v syrské Palmyře pod nadvládou Islámského státu.

Po dobytí starověké Palmyry zahájil IS hromadné popravy zajatých bojovníků a obyvatel Sýrie. Podle syrského pozorovatele pro lidská práva bylo popraveno nejméně 13 dětí.

Většina obětí, přibližně 150 byla syrští vojáci a milicionáři, nebo ti, co byli označeni jako jejich informátoři. Převážná část z nich byla zajata v bojích o jiná města.

Z obyvatel Palmyry bylo zatím popraveno 67, včetně oněch uváděných 13 dětí. A za jaký zločin byli popraveni? Spolupráce se státní mocí a ukrývání vojáků v domech. ISIS popravila i pět zdravotních sester.

Zajatců obviněných z podobných „zločinů“ je asi 600.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace