Legie svobodného Ruska má spadeno na Putina. Rekrutuje dobrovolníky, aby udeřila na Moskvu

Legie svobodného Ruska má spadeno na Putina. Rekrutuje dobrovolníky, aby udeřila na Moskvu
Autor fotografie: Freedom of Russia Legion, CC BY-SA 4.0|Popisek: Legie svobodného Ruska
01 / 06 / 2023, 17:00

V Bělgorodské oblasti operuje Legie Svobodného Ruska, která chce zbavit Rusko Vladimira Putina. Nyní rekrutuje bojovníky pro operace přímo v Moskvě, které mají proběhnout poté, co by Ukrajinci osvobodili Krym, anektovaný Ruskem v roce 2014.

Vladimiru Putinovi vyvstalo nové nebezpečí v podobě Legie Svobodného Ruska a jeho příslušníků. Ta má za cíl se zbavit stávajícího prezidenta, proto rekrutuje další bojovníky, jak uvedl vůdce Legie, který si říká Cézar. Ruská jednotka bojující na straně Ukrajiny má zřetelný charakter partyzánského oddílu, do něhož je ochotno, jak uvedl Cézar, vstoupit stovky dobrovolníků.

V současné době operuje jednotka v Bělgorodské oblasti a podle zpráv, které vypouští do světa, už osvobodila některé obce, například Kozinku ve zmíněném regionu. Podle Cézara disponuje partyzánský oddíl minomety, obrněnými vozidly, přenosnými protitankovými systémy a také efektivní průzkumnou jednotku vybavenou drony.

Legie Svobodného Ruska míní, že v Rusku je společenská situace je v důsledku válečného konfliktu tak napjatá, že  může dojít k výbuchu nespokojenosti, která může smést stávajícího prezidenta, k čemuž chce jednotka rovněž aktivně přispět.

Ukrajinské vedení se sice k ruským partyzánům bojujícím po boku Kyjeva oficiálně nehlásí, nicméně je zřejmé, že její diverzní operace v pohraničí jí za stávajícího stavu plně vyhovují.Zdroj: pravda.com.ua

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.