35 tureckých diplomatů zažádalo v Německu o azyl

35 tureckých diplomatů zažádalo v Německu o azyl
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: turecká vlajka
26 / 10 / 2016, 08:00

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére v pondělí oznámil, že 35 občanů Turecka s diplomatickým pasem zažádali po nezdařeném puči z července o azyl.

Mluvčí ministerstva vnitra Johannes Dimroth pak na tiskové konferenci oznámil, že se jedná i o jejich rodinné příslušníky.

Zároveň řekl, že v daný moment nemůže upřesnit detaily o samotných diplomatech a jejich pohnutkách se ucházet o azyl v Německu. Zatím není ani jasné, zda turecká strana žádá Německo o vydání těchto diplomatů.

Dá se však předpokládat, že diplomaté spadají do kategorie, která je tureckým prezidentem Recepem Erdoganem nazývána jako ,,pučisté".

Čistky v Turecku zatím pokračují dál, když ve vězení již skončilo 32 000 lidí, kteří byli údajně zapleteni do neúspěšného puče z 15. července. Dalších 100 000 lidí pak bylo propuštěno z bezpečnostních služeb a státní správy.

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.