361 registrovaných manželů v Německu jsou děti mladší čtrnácti. Budou sňatky anulovány?

361 registrovaných manželů v Německu jsou děti mladší čtrnácti. Budou sňatky anulovány?
Popisek: Ilustrační foto
15 / 09 / 2016, 07:15

Německo chce anulovat manželství s dětmi, právně to však nemusí být jednoduché.

V Německu se rozmáhá dosud nevídaný jev – manželství dospělého s dítětem mladším čtrnácti let. Tuto praxi za silných prohlášení chce nyní zcela zrušit vládnoucí koalice a manželství anulovat: Německo nebude tolerovat paralelní islámskou justici ani rozhodování klanů. Jenž až dosud obojí německý stát toleroval a to bude problém. Informaci zveřejnil 11. září server ceska-justice.cz

V Německu dochází k dalšímu střetu civilizací – a není to pouze islámská civilizace. Dosud nevídaná dětská manželství jsou podle ředitele Centra pro islám a právo Mathiase Rohe praxí u muslimů, jezídů, Romů i hinduistů v Indii. Právníci považují zprávy o dětských manželstvích v Německu za alarmující. Jejich počet se nyní od německého ministerstva vnitra podařilo zjistit straně Zelených.

Manželství s nezletilými dívkami a sex s dětmi. I to je islám. V Turecku a západní Evropě

Podle odpovědi ministerstva vnitra bylo ke 31. červenci 2016 v centrálním registru cizinců evidováno 1475 nezletilých cizinců v manželském stavu. Drtivá většina nezletilých manželů byly dívky, bylo jich 1152. Podle zveřejněných čísel největší skupina nezletilých manželů pochází ze Sýrie (664). Ostatní země původu jsou Afghánistán (157), Irák (100), Bulharsko (65), Polsko (41) Rumunsko (33) a Řecko (32). Skutečný počet však může být vyšší.

Šokující pro Němce je ovšem fakt, že 361 registrovaných manželů jsou děti mladší čtrnácti let, jak vyplývá z odpovědi ministerstva vnitra. Většina těchto manželství byla uzavřena v zemi jejich původu.

V Německu je stejně jako v České republice podmínkou pro uzavření sňatku věk 18 let, výjimku lze získat pro případ, kdy je jeden ze snoubenců ve věku 16 – 18 let. Případy manželů ve věku pod čtrnáct let Německo až dosud vůbec neznalo.“Je-li dívka mladší než 14 let, musí být pár oddělen a v případě, že pohlavní styk pokračuje, je to podle našeho trestního práva trestný čin,“ uvádí Mathias Rohe.

Téma nyní sebrala německá vládní koalice, která chce razantně zakročit. Už v srpnu ohlásil ministr spravedlnosti vznik federální pracovní skupiny pro dětská manželství. Skupina poprvé zasedala tento týden v pondělí. „Nikdo nemůže být nucen k manželství,“ nechal se slyšet ministr spravedlnosti Heiko Maas (SPD), kterého zástupce koaliční frakce v parlamentu Stephan Harbarth ovšem obvinil z dlouhodobé nečinnosti: „Návrhy jsou na stole, zákony mohou vstoupit v platnost do konce roku…. V naší kultuře je dětské manželství nepřijatelné…U nás o manželství nerozhoduje rodinný klan, každý si může vybrat sám…Ani v manželství nechceme tolerovat nezákonnou islámskou justici,“ uvedl Harbath.

„U dětí pod čtrnáct let je právní situace jasná. Takové manželství není v Německu povoleno,“ uvedla místopředsedkyně Zelených Katja Dörner. „Bude-li to nezbytné, zavedeme právní regulaci s možností zrušit tyto sňatky i proti vůli dotčených,“ řekla.

Pokud informace z německého tisku odpovídají skutečnosti, jde ve skutečnosti o značně bizarní praxi a navíc není jasné, co vlastně Němci řeší. Nedodržování vlastního trestního práva a desítek mezinárodních úmluv od úmluvy o právech dítěte až po úmluvy proti otroctví a obchodu s lidmi nebo naprosto scestnou aplikaci práva obecně? Nutno dodat, že problémy s dětskými manželstvími hlásí rovněž Velká Británie, Nizozemí, Belgie a USA.

Celý článek zde.

Tagy článku