AKTUALIZOVÁNO/57 mrtvých po náletu vládních vojsk poblíž Damašku

AKTUALIZOVÁNO/57 mrtvých po náletu vládních vojsk poblíž Damašku
Popisek: Na rušném tržišti zemřelo při náletech 57 lidí
30 / 10 / 2015, 16:45

Při raketovém útoku syrské armády na tržiště ve městě Duma u Damašku zahynulo nejméně 57 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).

Cílem vládních náletů stala Duma proto, že se zde nacházejí rebelové. Odpůrci syrského prezidenta Bašára Asada ovládají město zhruba dva roky.

"Vládní jednotky vystřelily na tržiště v Dumě 12 raket. Čtyřicet lidí bylo zabito a nejméně 100 zraněno," sdělil včera agentuře AFP Rami Abdel Rahman, šéf syrské organizace Observatory of Human Rights (OHR).  "Stále tam hoří, jak z raket, tak minometných granátů," dodal.

Podle nejnovějších zpráv je však obětí více - poslední údaje hovoří až o 57 mrtvých. Dalších 20 osob údajně zahynulo při náletu ve městě Halab. Ve čtvrtek vojsko pro změnu bombardovalo nemocnici a místní trh, zahynulo zde údajně devět osob.

 Poslední útok v Duma se také odehrál na rušném tržišti. Na místě zavládl chaos.

Nad mrtvým dítětem naříkal zhruba třicetiletý muž:"Tvůj otec zemřel při posledním masakru a tvoje matka ti říkala, abys přestal pracovat na trhu. Proč jsi sem šel? Proč?"

Duma nebyla cílem bombardování poprvé, v srpnu letošního roku bylo při náletu během jediného dne zabito 117 lidí. Od počátku občanské války v roce 2011 zemřelo podle odhadů čtvr milionu lidí.

Včera se ještě hovořilo o 40 mrtvých:

 

Tagy článku