AKTUALIZOVÁNO/57 mrtvých po náletu vládních vojsk poblíž Damašku

AKTUALIZOVÁNO/57 mrtvých po náletu vládních vojsk poblíž Damašku
Popisek: Na rušném tržišti zemřelo při náletech 57 lidí
30 / 10 / 2015, 16:45

Při raketovém útoku syrské armády na tržiště ve městě Duma u Damašku zahynulo nejméně 57 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).

Cílem vládních náletů stala Duma proto, že se zde nacházejí rebelové. Odpůrci syrského prezidenta Bašára Asada ovládají město zhruba dva roky.

"Vládní jednotky vystřelily na tržiště v Dumě 12 raket. Čtyřicet lidí bylo zabito a nejméně 100 zraněno," sdělil včera agentuře AFP Rami Abdel Rahman, šéf syrské organizace Observatory of Human Rights (OHR).  "Stále tam hoří, jak z raket, tak minometných granátů," dodal.

Podle nejnovějších zpráv je však obětí více - poslední údaje hovoří až o 57 mrtvých. Dalších 20 osob údajně zahynulo při náletu ve městě Halab. Ve čtvrtek vojsko pro změnu bombardovalo nemocnici a místní trh, zahynulo zde údajně devět osob.

 Poslední útok v Duma se také odehrál na rušném tržišti. Na místě zavládl chaos.

Nad mrtvým dítětem naříkal zhruba třicetiletý muž:"Tvůj otec zemřel při posledním masakru a tvoje matka ti říkala, abys přestal pracovat na trhu. Proč jsi sem šel? Proč?"

Duma nebyla cílem bombardování poprvé, v srpnu letošního roku bylo při náletu během jediného dne zabito 117 lidí. Od počátku občanské války v roce 2011 zemřelo podle odhadů čtvr milionu lidí.

Včera se ještě hovořilo o 40 mrtvých:

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace