42 mrtvých uprchlíků po útoku bitevního vrtulníku

42 mrtvých uprchlíků po útoku bitevního vrtulníku
Popisek: Ilustrační obrázek
17 / 03 / 2017, 16:30

Podle posledních zpráv agentury AP je již 42 mrtvých po útoku na člun s uprchlíky.

Útok bitevního vrtulníku na loď s asi 140 uprchlíky ze Somálska se odehrál v průlivu BáB al-Madáb u pobřeží Jemenu. Mezi oběťmi útoku jsou ženy i děti. Podle UNHCR je minimálně dalších 30 lidí zraněných. Všichni cestující byli vybaveni oficiálními dokumenty agentury OSN pro uprchlíky. Loď  směřovala do Súdánu.

Podle jemenských úřadů se jednalo o vrtulník americké výroby AH-64 Apache, který má v několika verzích ve výzbroji Saúdská Arábie, která vede koalici zemí bojující v Jemenu proti povstalcům z kmene Hútiů.

V Jemenu je již více než 255 000 somálských uprchlíků.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.