43 etiopských vojáků zemřelo při teroristickém útoku

43 etiopských vojáků zemřelo při teroristickém útoku
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Etiopie
09 / 06 / 2016, 19:30

Islámští radikálové z milice Šabáb zaútočili ve čtvrtek na etiopské vojáky na vojenské základně Africké unie.

Islámští fundamentalisté z milice Šabáb provedli po atentátu v hotelu Ambassador další teroristický útok, tentokrát na vojenskou základnu Africké unie v Somálsku. Při útoku zemřelo 43 etiopských vojáků-výsadkářů, kteří se na základně nacházeli. Bezprostředně po útoku se k atentátu přihlásil Šabáb, který při něm ztratil také několik členů.

Útok začal tím, když sebevražedný atentátník najel v autě plném výbušnin do brány vojenské základny ve městě Halgan, kde se teroristický útok odehrál. Ihned potom ozbrojení střelci milice Šabáb vtrhli do základny. Podle prvotních zpráv zahynulo 30 vojáků, později byl počet upřesněn na 43 mrtvých.

Etiopský ministr pro komunikaci Getachew Reda však pro agenturu AP uvedl, že teroristický útok byl nakonec odražen a více než 100 islámských milicionářů bylo zabito. Na druhé straně neuvedl, kolik Etiopanů bylo při atentátu zabito či zraněno. Dodal, že etiopští vojáci pronásledují členy Šabábu, kteří utekli během intenzivní palby na základně.

Mise Africké unie se snaží zabránit islámským fanatikům z milice Šabáb, aby podnikali útoky proti slabé, Západem podporované vládě v hlavním městě Somálska Mogadišu. Sami příslušníci Africké unie se stávají cílem těchto islámských milicionářů, kteří operují převážně v Somálsku.

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace