5 mrtvých, 20 zraněných při střelbě v srbské kavárně

5 mrtvých, 20 zraněných při střelbě v srbské kavárně
02 / 07 / 2016, 09:15

Pět lidí zastřelil a 20 zranil 38 letý útočník, který dnes po půlnoci vpadl do kavárny v obci Žitište na severu Srbska.

Bělehrad (ČTK) - Stav nejméně čtyř zraněných je vážný. Podle televize B92 o tom ráno informovalo ministerstvo vnitra.

Útočník podle zprávy přišel do kavárny v 01:40 s automatickou zbraní v ruce, s níž nejprve zabil svou manželku a pak další ženu, zřejmě její přítelkyni. Poté pokračoval v palbě na další hosty. Mezi zraněnými jsou zřejmě i tři nezletilci, sdělila srbská státní televize RTS.

Policie zločin vyšetřuje, nicméně podle ministra vnitra Nebojši Stefanoviče 38letý pachatel zřejmě zabíjel ze žárlivosti. Dvě z obětí na životech zemřely na místě a tři další po převozu do nemocnice ve městě Zrenjaninu.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace