50 miliónů lidí na východním pobřeží USA ohroženo sněhem

50 miliónů lidí na východním pobřeží USA ohroženo sněhem
Autor fotografie: By Nic McPhee from Morris, MN, USA (Trying to stay ahead (More coming tonight)) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto
22 / 01 / 2016, 07:15

Obrovský blizard se řítí na východní pobřeží USA a očekává se rekordní úroveň sněhu ve Washingtona a okolí. Více než 50 milionů lidí bylo varováno o bouři, která udeří v pozdních pátečních hodinách.

Mělo by podle meteorologů napadnout až 60 cm sněhu během několika hodin. Očekávají se výpadky elektřiny a zastavení letecké a automobilové dopravy.

Dosavadní rekord je z roku 1922, kdy ve Washingtonu napadlo 71 cm sněhu.

Blížící se bouře už má na svědomí dva mrtvé řidiče v Severní Karolíně, jednoho v Tennessee a mrtvého chodce v Marylandu.

V obchodech se tvořily obrovské fronty a pulty zejí prázdnotou, školy budou v pátek celý den zavřené, letecké společnosti už upozorňují cestující na možné výpadky. Stavy nouze byl vyhlášen v Marylandu, Severní Karolíně, Georgii, Pennsylvanii, Virginii a Columbii.

Starostka Washingtonu DC se v CNN omluvila za možné těžkosti obyvatelům města.

Už středeční nadílka sněhu o výšce několika centimetrů způsobovala opouštění vozů řidiči a to napadl pouze zlomek toho, co se očekává během víkendu. Sníh dokonce zdržel kolonu prezidenta Obamy asi o hodinu a půl na krátké cestě do Bílého domu.

Zdroj: BBC

Tagy článku