Aktualizováno: 71 mrtvých imigrantů v kamiónu na rakouské dálnici

Aktualizováno: 71 mrtvých imigrantů v kamiónu na rakouské dálnici
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Kamion s mrtvými těly
28 / 08 / 2015, 12:15

AKTUALIZOVÁNO / Odstavený vůz byl na dálnici A4 objeven ve čtvrtek ráno. V autě bylo 71 mrtvých - 59 mužů, osm žen a čtyři děti.

Policie v Maďarsku zadržela tři převaděče, zřejmě z Bulharska, kteří měli zavinit smrt sedmi desítek běženců objevených v odstaveném autě na dálnici v Rakousku. Potvrdila to rakouská policie. Mezi sedmi desítkami mrtvých byly i ženy a děti. (Zdroj: novinky.cz)

28.8.2015 / V nákladním voze nalezeném ve čtvrtek na východě Rakouska bylo přes 70 těl běženců.  Dnes to podle agentury APA oznámil mluvčí rakouského ministerstva vnitra Alexander Marakovits. Nová bilance značně překonala původní odhady policie, která ve čtvrtek uvedla, že mrtvých bude dvacet až padesát. Předpokládá se, že uprchlíci se v chladírenském voze udusili. Po řidiči, který uprchl, se pátrá. (zdroj ČTK)

27.8.2015 / Dnes ráno byl na dálnici A4 mezi Burgenland Neusiedl a Parndorfu otevřen zaparkovaný kamion, ve kterém policie nalezla asi 50 mrtvých uprchlíků. Podle rakouského ministra vnitra Jonanna Mikl-Leitnera se pravděpodobně jednalo o uprchlíky ze Sýrie. Kamión bylo odstaven na krajnici již ve středu, dnes ráno si podezřelého vozu všiml zaměstnanec společnosti Asfinag, která pracuje na rakouských dálnicích. Zaregistroval odkapávající tekutina ze zadní části vozu.

Po otevření učinila policie hrůzný nález desítek mrtvých imigrantů, kteří se podle všeho v autě udusili. Ředitel policie Hanspeter Doskozil řekl, že zatím není možné udělat závěry jak k úmrtí došlo, přezkum místa činu bude trvat několik příštích dní. Řidič od vozu uprchnul a probíhá po něm pátrání. Vyšetřování bude pokračovat.

Kamion s maďarskou značkou má podle listu Kronen Zeitung na boku reklamu slovenské firmy Hyza a.s., tato firma je součástí holdingu firmy Agrofert Andreje Babiše.

Podle tiskového mluvčího firmy, bylo několik vozů společnosti prodáno v roce 2014. Povinnost odstranit logo kupující nemá. 

Zdroj: Kronen Zeitung

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.