50 zemí v OSN – územní zisky Ruska na Ukrajině nebudou nikdy uznány

50 zemí v OSN – územní zisky Ruska na Ukrajině nebudou nikdy uznány
Autor: Pexels, free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
25 / 08 / 2022, 13:00

Zástupci více než 50 zemí při OSN vyzvali ve středu Rusko k bezpodmínečnému a úplnému stažení vojáků z Ukrajiny ve společném prohlášení vydaném šest měsíců po zahájení ruské invaze. Zdůraznili, že žádné územní zisky Ruska nebudou považovány za legální. Prohlášení přečetl ukrajinský velvyslanec při OSN Serhiy Kyslitsa.

„Vyzýváme Ruskou federaci, aby potlačila své naprosté pohrdání svými závazky vůči mezinárodnímu právu, včetně Charty Organizace spojených národů, mezinárodního humanitárního práva a mezinárodních principů lidských práv,“ stojí v prohlášení všech zemí EU, včetně USA, Velká Británie, Ukrajina, Kanada, Austrálie, Japonsko, Jižní Korea, Kolumbie, Turecko, Švýcarsko a Bosna a Hercegovina.

V prohlášení vydaném šest měsíců po zahájení ruské invaze na Ukrajinu státy zdůraznily, že Rusko porušuje základní principy OSN i rezoluce Valného shromáždění a rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora. Zdůraznili, že podle pravidel „žádný územní zisk vyplývající z hrozeb nebo použití síly nebude považován za legální“.

Státy také vyjádřily svou solidaritu s ukrajinským lidem a oběťmi ruské agrese a odsoudily Rusko.

"Dnes opakujeme náš požadavek na okamžité zastavení bojů ze strany Ruské federace proti Ukrajině, všech útoků proti civilistům a civilní infrastruktuře a úplné, okamžité a bezpodmínečné stažení ruských sil a vojenské techniky z ukrajinského území," stojí v prohlášení.

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace