54 náletů proti Islámskému státu

54 náletů proti Islámskému státu
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační fotografie F-16
03 / 08 / 2015, 08:45

Během pátku a víkendu se koalice provádějící letecké údery proti IS opravdu snažila.

Podle sdělení představitelů americké armády, provedly spojené letecké síly celkem 37 náletů na radikalisty v Iráku a 17 náletů v Sýrii.

Nálety v Iráku se soustředily na pozice teroristů poblíž Mosulu, Ramádí a Sinjaru, cílem byly bojové pozice a zázemí sil Islámského státu. V Sýrii se útoky koncentrovaly na severní oblasti v okolí měst Hasaka, Aleppo, Kobani a Deir al-Zor.

Zdroj: Reuters, BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.