56 procent Němců je přesvědčeno, že uprchlická krize přerostla politikům přes hlavu

56 procent Němců je přesvědčeno, že uprchlická krize přerostla politikům přes hlavu
27 / 12 / 2015, 22:15

Většina Němců propadá úzkosti a strachu z budoucnosti.

Pouze 16 % Němců považuje uprchlíky za nějaký přínos pro německou ekonomiku a jen něco málo přes 20 % dotázaných uvedlo, že Německo získá přijetím emigrantů uznání mezi ostatními státy. Šestapadesát procent si pak myslí, že Německo není připravené přijmout najednou takové množství lidí. Informaci zveřejnil server ParlamentniListy.cz s odvoláním na článek na webu Deutsche Welle.

Podle průzkumu agentury Ipsos pouze osmnáct procent dotázaných německých obyvatel hledí do budoucna s optimismem a sebevědomím. Naopak padesát procent dalších se dívá do budoucnosti skepticky. Ve srovnání s loňským rokem přitom optimisticky hledělo do budoucna 45 % respondentů. Podle analýzy tak většina Němců propadá úzkosti a strachu z věcí příštích.

55 procent německých občanů se dívá s nedůvěrou do příštího roku, o čtvrtinu více než v loňském roce, a téměř o polovinu více než v roce 2013, uvádí nejnovější průzkum veřejného mínění, který provedla skupina GfK 

Politický a ekonomický poradce Horst Opaschowski se domnívá, že Němci nedůvěřují vládnímu programu pro řešení uprchlické krize. Podle něj počet běženců, kteří proudí do Německa, nekontrolovatelně roste, a nálada ve společnosti se tím kontinuálně horší.

Průzkum dále ukázal, že se většina Němců domnívá, že uprchlická krize přerostla politikům přes hlavu. Podle šestapadesáti procent politici aktuální výzvy zvládají čím dál méně. Větší skepse existuje v obcích s méně než pěti tisíci obyvateli, kde už nečeká politické řešení 66 procent respondentů. Opaschowski tento fakt víceméně potvrzuje a říká, že se víra v politiku obecně zhoršuje a poprvé po řadě let hledí většina Němců na nový rok spíše se strachem než s důvěrou. Počet pesimistů výrazně převyšuje optimisty.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace