76 mrtvých po výbuchu automobilové bomby v Bagdádu

76 mrtvých po výbuchu automobilové bomby v Bagdádu
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Výbuch v Bagdádu
13 / 08 / 2015, 09:45

76 mrtvých po výbuchu automobilové bomby v Bagdádu

Minimálně 76 lidí bylo zabito a 200 poraněno při výbuchu chladírenského vozu na trhu v bagdádském distriktu Sadr. Je to jeden z největších a nejtragičtějších útoků od doby, kdy se premiér Haider al-Abadi ujal úřadu.

K atentátu se zatím nikdo nepřihlásil.

"Chladírenský vůz naložený výbušninami vybuchl uvnitř tržiště Jamila asi v  6 ráno," sdělil  policejní důstojník Muhsin al-Saedi. "Mnoho lidí bylo zabito a části těl byly rozházené po střechách okolních domů."

Podle očitých svědků jsou na místě výbuchu smíchány kusy lidských těl se zeleninou a krví. 

Zdroj: Reuters

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.