69 nelegálů zadrženo v ČR za poslední víkend

69 nelegálů zadrženo v ČR  za poslední víkend
Popisek: Ilustrační obrázek
29 / 06 / 2015, 15:45

Cizinecká policie zadržela nelegální imigranty nejčastěji ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku.

Zesílené kontroly v ČR přinesly zachycení 173 cizinců za posledních 12 dní. Nejčastěji došlo k zachycení nelegálního imigranta během kontrol vlaků nebo autobusových linek v Praze, Ústí nad Labem nebo třeba Břeclavi.

Důležité je, že počet zadržených podle tiskové mluvčí cizinecké policie má vzrůstající tendenci. V případě dalšího růstu dojde k spuštění druhého stupně ochrany, tedy policie bude přesunuta na hlavní migrační trasy. Třetí stupeň počítá i s nasazením armády.

Další vývoj přílivu nelegálních imigrantů bude záviset i na dalším vývoji v Řecku a eurozóně.
Od ledna do května tohoto roku cizinecká policie odhalila 2 418 cizinců, kteří byli na území české republiky nelegálně.

Zatím je ČR pouze tranzitní zemí, kterou se uprchlíci snaží proniknout do Německa a dalších západních zemí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace