7 700 mil britského pobřeží hlídají proti migrantům pouhé 3 lodě

7 700 mil britského pobřeží hlídají proti migrantům pouhé 3 lodě
Autor fotografie: Defence Images|Popisek: Ilustrační snímek hlídkové lodi Royal Navy
30 / 05 / 2016, 09:15

Úsporná opatření ve Velké Británii si vybírají svou daň. Policie využívá pouze tři z pěti hlídkových lodí na ochranu 7 700 mil (asi 12 320 km) dlouhého pobřeží, a to i přes nárůst migrantů přeplouvajících kanál La Manche.

Minulý týden bylo zachráněno 18 albánských nelegálních přistěhovalců ze dvou lodí u pobřeží v Kentu a 17 Albánců byla nalezeno na katamaránu v přístavu Chichester, kam dorazili z Francie.

Agentura NCA (National Crime Agency) připustila, že neexistuje "žádná pravidelná hraniční kontrola u malých přístavů po celém pobřeží Velké Británie".

Úřady ve Francii a Holandsku vykázaly nárůst zatčení a stíhání pro pokus o pašování lidí do Velké Británie z evropského pobřeží od Bretaně až po Amsterodam. Přesto pohraniční stráž využívá pouze tři ze svých pěti hlídkových plavidel ve snaze ušetřit peníze.

Každé plavidlo může být provozováno pouze po dobu 48 hodin od jejich domovského přístavu v blízkosti Portsmouthu, což jejich provoz omezuje na kanál La Manche a zbytek britského pobřeží je tak bez ochrany.

Pro porovnání, francouzské celní úřady mají více než 40 plavidel na hlídání asi 1 200 mil francouzského pobřeží, italská Guardia di Finanza má více než 600 lodí na 4 700 mil pobřeží.

Zdroj: Britain First

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace