7 700 mil britského pobřeží hlídají proti migrantům pouhé 3 lodě

7 700 mil britského pobřeží hlídají proti migrantům pouhé 3 lodě
Autor fotografie: Defence Images|Popisek: Ilustrační snímek hlídkové lodi Royal Navy
30 / 05 / 2016, 09:15

Úsporná opatření ve Velké Británii si vybírají svou daň. Policie využívá pouze tři z pěti hlídkových lodí na ochranu 7 700 mil (asi 12 320 km) dlouhého pobřeží, a to i přes nárůst migrantů přeplouvajících kanál La Manche.

Minulý týden bylo zachráněno 18 albánských nelegálních přistěhovalců ze dvou lodí u pobřeží v Kentu a 17 Albánců byla nalezeno na katamaránu v přístavu Chichester, kam dorazili z Francie.

Agentura NCA (National Crime Agency) připustila, že neexistuje "žádná pravidelná hraniční kontrola u malých přístavů po celém pobřeží Velké Británie".

Úřady ve Francii a Holandsku vykázaly nárůst zatčení a stíhání pro pokus o pašování lidí do Velké Británie z evropského pobřeží od Bretaně až po Amsterodam. Přesto pohraniční stráž využívá pouze tři ze svých pěti hlídkových plavidel ve snaze ušetřit peníze.

Každé plavidlo může být provozováno pouze po dobu 48 hodin od jejich domovského přístavu v blízkosti Portsmouthu, což jejich provoz omezuje na kanál La Manche a zbytek britského pobřeží je tak bez ochrany.

Pro porovnání, francouzské celní úřady mají více než 40 plavidel na hlídání asi 1 200 mil francouzského pobřeží, italská Guardia di Finanza má více než 600 lodí na 4 700 mil pobřeží.

Zdroj: Britain First

Tagy článku