74 procent uprchlíků, kteří v Německu žádají o práci, může vykonávat jen pomocné práce

74 procent uprchlíků, kteří v Německu žádají o práci, může vykonávat jen pomocné práce
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
22 / 07 / 2016, 16:30

Podle německého spolkového úřadu práce je úroveň dosaženého vzdělání mnoha uprchlíků mnohem nižší, než "se doufalo".Od konce června je 74 procent uchazečů o práci bez jakéhokoliv odborného vzdělání.

Většina uprchlíků, kteří přišli do Německa, bude mít problém na trhu práce. Podle odhadů Spolkového úřadu práce (BA) z celkového počtu 297,000 uprchlíků, kteří byli registrovaní v Německu ke konci června jako uchazeči o zaměstnání, jich téměř 74 procent bylo bez odborného vzdělání, a více než třetina nemá žádnou nebo jen nižší střední školu. 

Uprchlíci v Německu: "Chceme se integrovat, ale jak?"

Téměř 58 procent ze všech registrovaných uprchlíků je způsobilých vykonávat jen práce pomocného charakteru. Pouze čtyři procenta z nich mají odpovídající odborné vzdělání a jenom jeden ze čtyř má maturitu. 

Migranti v Nizozemsku prý nemají zájem o integraci

Německé firmy, které mají miliony zaměstnanců, zatím zaměstnaly jen 54 uprchlíků. Odborníci vidí minimálně dvě základní překážky, které uprchlíkům brání v tom, aby se výrazně více prosadili na pracovním trhu: nedostačující nebo žádné znalosti německého jazyka a chybějící kvalifikace. 

Německý ekonom varuje před migrací: "Němci se stanou menšinou ve vlastní zemi"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.