75 bývalých amerických diplomatů si nepřeje, aby se Donald Trump stal příštím americkým prezidentem

75 bývalých amerických diplomatů si nepřeje, aby se Donald Trump stal příštím americkým prezidentem
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: odznak
22 / 09 / 2016, 20:00

75 bývalých vysokých diplomatů napsalo dopis, v němž varují před Trumpovou nezpůsobilostí zastávat prezidentský úřad.

Bývalí významní představitelé americké diplomacie, mezi nimiž najdeme velvyslance či ,,vysloužilé" vysoké funkcionáře ministerstva zahraničí, v dopise píší, že Trump je ,,úplně nekvalifikovaný" k tomu, aby mohl převzít prezidentský úřad.

Diplomaté zmiňují, že nikdo z nich, kteří dopis podepsali, nebude volit Trumpa. I když s mnoha věcmi, které v minulosti udělala jeho soupeřka Hillary Clintonová nesouhlasí, dají jí svorně svůj hlas. Je to z toho důvodu, že ,,tentokrát je v sázce opravdu mnoho", jak bývalí diplomaté píší v dopisu. Je to také poprvé, co někteří z nich veřejně podporují jednoho či druhého kandidáta v prezidentské volbě.

Tolik bývalých představitelů americké diplomacie se ještě v žádné volbě amerického prezidenta neangažovalo, upozorňuje deník Washington post.

Dopis sepsaný bývalými diplomaty však není jediným, který byl napsán v době turbulentní americké volební kampaně. Tento měsíc napsalo dopis 88 bývalých amerických generálů, kteří naopak podpořili Donalda Trumpa, na němž především oceňují jeho postoje v národně bezpečnostních otázkách.

 

Zdroj: washingtonpost.com

Tagy článku