78 % zaměstnanců se setkává s problémy s připojením při prezentacích. Pokročilá řešení šetří nervy a pomáhají zabránit neúspěchu

78 % zaměstnanců se setkává s problémy s připojením při prezentacích. Pokročilá řešení šetří nervy a pomáhají zabránit neúspěchu
13 / 09 / 2019, 07:30

Až osm z deseti lidí se pravidelně setkává s problémy při prezentacích, říkají statistiky společnosti Audiopro. Pokud důležitá prezentace začne problémy s připojením či kompatibilitou mezi počítačem a projektorem, může to mít navíc za následek neúspěch celé porady či schůzky. A to jak neúspěch osobní v případě interní porady či dokonce neúspěch celé firmy, pokud kvůli špatné prezentaci například ztratíme důležitou zakázku.

Moderní systémy pro bezdrátovou prezentaci však umí šetřit nervy i zachránit vaši pracovní reputaci. Navíc je lze snadno využít kdekoliv, například i v konferenční místnosti firmy, kde jste úplně poprvé.

„Jedním z příkladů je řešení wePresent. Jedná se o bezdrátové zařízení, pomocí kterého se snadno připojíte a prezentujete přes projektor nebo displej. Disponuje USB vstupem pro přehrávání médií a dokumentů, video přehrávačem a zvládne distribuci videa z 1 do až 4 zařízení. Díky USB vstupům můžete rovněž připojit bezdrátovou klávesnici a myš. Skladnou krabičku můžete kamkoli vzít s sebou „do kapsy“ a být si jisti, že vás nic nepřekvapí,“ doplňuje Michal Černý, Audiopro.

Systém však není určen jen pro individuální použití, ale umožňuje připojení až 64 uživatelů z počítačů, chytrých telefonů či tabletů napříč platformami, diskuse řízené moderátorem, pokročilé zabezpečení, možnost integrace do prostředí s dotykovou obrazovkou či s interaktivním projektorem. Funguje tedy také jako komunikační školní či firemní nástroj pro velkou skupinu účastníků, jejichž příspěvky na projekční ploše řídí moderátor.

Místo hledání kabelů, neúspěšných pokusů o připojení nebo volání na IT oddělení, se takto nabízí snadný způsob k bezdrátovému řešení prezentace a spolupráce kdekoliv a kdykoliv. Tato novinka najde využití nejen při firemních a obchodních prezentacích, ale i ve školství při přednáškách, seminářích či konferencích, ve státní správě nebo vládní sféře.

„Na to, že moderní technika a nejnovější technologie vám samy o sobě zaručí při prezentování úspěch, se ale nevyplatí spoléhat. Úspěšné vystoupení dokáže zhatit také situace, pokud přestane fungovat část prezentace. Typicky to bývá u PowerPointu spuštění videa či funkčnost odkazů na jiné aplikace. Vyplatí se proto nepodceňovat školení na běžné kancelářské programy a další IT dovednosti,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas.

 

O společnosti Audiopro:

Na českém trhu působí Audiopro od roku 2002. Je autorizovaným distributorem více než 50 zahraničních společností s profesionální AV technikou, technologiemi pro sdílení dat, cloudovými službami, speciálními komunikačními a monitorovacími systémy. Navrhuje a realizuje vlastní zakázková systémová řešení na míru vašemu oboru.

Ať už se jedná o komerční nebo rezidenční sféru, útvary státní správy nebo bezpečnostní a záchranné složky, snahou je zjistit potřeby zákazníků a najít řešení adekvátní jejich požadavku.

AV technikou a technologiemi z oblasti studiových a ozvučovacích systémů vybavuje Audiopro nejrůznější průmyslové i komerční prostory, interiéry i exteriéry. Zaměřuje se na komplexní řešení a dodávky na klíč. Prostřednictvím cloudových služeb, videokonferenčního a prezentačního vybavení nabízí řešení šitá na míru malým i velkým firmám. Nejen těm, ale také rezidenčnímu využití slouží produkty z oblasti multimediální techniky, multifunkčních (smart) systémů a projekčních ploch.

Nabídka oddělení tzv. speciální techniky vychází z potřeb a požadavků IZS (Integrovaný záchranný sbor) a bezpečnostních složek státu, odráží požadavky plynoucí z jejich zkušeností a potřeb při práci v terénu. K těmto účelům slouží např. komunikační systémy s ochranou sluchu, sady pro skrytou komunikaci, autonomní komunikační systémy, systémy pro monitoring rozsáhlých oblastí, speciální optika ale i palivové články nebo bezpilotní prostředky.

Součástí společnosti Audiopro je i autorizovaný servis pro opravy všech zastupovaných značek. To dává firmě jednak výhodu obrovské součástkové základny a také plné podpory zahraničního výrobce.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace