8 tipů, jak ochránit kolo před ukradením

8 tipů, jak ochránit kolo před ukradením
Popisek: kůlna na kola
10 / 04 / 2018, 08:30

Za rok 2017 vyšetřovala Policie v Česku 30 466 krádeží jízdních kol – a to majitelé bicyklů často krádež Policii ani nehlásí, takže skutečný počet je výrazně vyšší. Pokud nechcete být součástí policejních statistik za rok 2018, dodržujte následujících sedm jednoduchých rad bezpečnostního experta společnosti ASSA ABLOY Antonína Terše:.

  • 1. Zapište své kolo do registru: Každé jízdní kolo má sériové číslo, které můžete zapsat do registru CEREK za 99 Kč na 5 let. Pokud kolo někdo ukradne, je větší šance, že ho při nálezu identifikují. Navíc dostanete nálepku, že je vaše kolo registrované, což řadu zlodějů odradí.
  • 2. Sundejte z kola všechny cennosti: cyklopočítače, navigace a další technické hračky zbytečně lákají pozornost zlodějů.
  • 3. Dobře si vyberte místo, kde kolo odložíte a zamkněte jej. Na rušných prostranstvích se pohybuje hodně lidí a je pravděpodobnější, že si někdo všimne, pokud tam začne někdo mávat kleštěmi. V temné uličce bude mít zloděj podstatně více času a klidu.
  • 4. Dejte pozor, k čemu kolo poutáte: Byli byste překvapeni, kolik lidí sice použije skvělý řetěz i zámek, kolo ale připoutá k dopravní značce, o kterou se stačí jen lehce opřít. Kolo musí být připevněno k něčemu, s čím skutečně nejde hnout. (Tip: pletivový plot to skutečně není)
  • 5. Častým terčem zlodějů jsou sklepy, garáže či chaty, kde lidé kola často nechávají stát volně a pro zloděje je to pak snadná a vítaná kořist. I ve vašem sklepě či garáži se vyplatí kolo zamknout k nějakému pevně zakotvenému předmětu. Pár sekund navíc vás může uchránit velké nepříjemnosti.
  • 6. Pořiďte si pořádný řetěz: musí vydržet dlouhodobý pobyt v dešti i mrazu, aniž by zrezavěl. Kromě toho se nesmí rozpadnout, sotva se na ně zloděj se štípačkami jen křivě podívá. Speciální řetězy odolné proti řezání, štípání i úderům kladivem prodává firma Assa Abloy.
  • 7. Bez zámku nejste nic: Sebelepší řetěz nebo ocelová tyč není nic platná, když zloděj snadno rozlomí laciný zámek. I ten proto musí být dokonale kalený a odolný proti všem možným nepravostem. Přesně takový je vysoce kvalitní ocelový zámek Yale. Je vyroben z pleteného ocelového lanka o průměru 8 mm, které chrání plastové pouzdro. Má délku 1,2 metru, což umožňuje komfortní zamykání za všech okolností. Zámek pak je zabezpečen čtyřmístným číselným kódem, který lze kdykoliv změnit. Prémiový lankový zámek Yale lze koupit 460 Kč na webových stránkách www.fab.cz.
  • 8. Nechte kolo sledovat: Když už vám bicykl přeci jen ukradnou, není na škodu mít přehled, kde se s ním zloděj pohybuje. Dnes již existuje řada sledovacích zařízení vysílajících průběžně informaci o své poloze. Stačí vhodně umístit malou krabičku a platit drobnou částku za datové služby spojené s hlášením polohy.

 

O společnosti Yale

Globálně uznávaná značka Yale je předním inovátorem a průkopníkem inteligentních bezpečnostních zařízení. Své výrobky vyváží do více než 125 zemí a letos slaví významné výročí. V roce 2000 koupil společnost Yale zámkový konglomerát ASSA ABLOY.

Další informace o zámcích na kola, ale i skútry a motorky najdete na www.fab.cz.

 

O ASSA ABLOY

Společnost ASSA ABLOY je světovým lídrem v řešeních pro otevírání dveří, které jsou určeny pro uspokojení potřeb koncových uživatelů, jako je bezpečnost a pohodlí. ASSA ABLOY se od svého založení v roce 1994 rozrostla z regionální společnosti na mezinárodní skupinu s přibližně 47 000 zaměstnanci, působící ve více než 70 zemích světa a s ročním obratem ve výši 179 miliard korun.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace