800 džihádistů je připraveno k teroristickým útokům po celé Evropě.

800 džihádistů je připraveno k teroristickým útokům po celé Evropě.
25 / 08 / 2015, 17:15

Varují tajné služby a dodávají "Nejsou dobře vyškoleni, ale jsou připraveni udělat cokoliv." Bezpečnostní experti bijí na poplach.

Podle nejmenovaného zdroje z tajných služeb je v celé Evropě připraveno odhadem 800 teroristů vyškolených na východě, kteří se následně vrátili do svých vlastí. Zhruba polovina z nich prý žije ve Velké Británii. Informaci zveřejnil britský server dailymail.co.uk.

Teroristické útoky mohou být vedeny především na tzv. měkké cíle, které nejsou pod trvalým dohledem bezpečnostních složek - na městskou dopravu, obchodní a kulturní centra, sportovní akce, atd. Stejně jako v případě nevydařeného pátečního útoku na rychlovlak Thalys, kdy jen díky americkým vojákům nedošlo ke krveprolití.

Podle protiteroristického důstojníka byli tito lidé vyškoleni islámským státem, Al-Kaidou nebo jinými spřátelenými skupinami. Teď jen čekají na rozkaz k útoku. Nebezpečný je podle něj každý druhý z celkového počtu 700 navrátilců do Británie.

Tito lidé prý jsou špatně vyškolení, ale jsou odhodlaní udělat cokoliv, což podle zdroje dokazuje právě i případ Maročana, který zaútočil ve vlaku. Pokud by nebyl cestujícími odzbrojen a zpacifikován, mohl vzhledem k arzenálu, který měl u sebe, rozpoutat pořádný masakr. Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz

Francie se musí připravit na další teroristické útoky a chránit se. Řekl to v Paříži francouzský prezident François Hollande na výročním setkání s velvyslanci Francie.

Varování od tajných služeb přichází stále častěji a je čím dál více naléhavější. Podle bývalého agenta francouzské tajné služby se po Evropě se pohybuje až 20.000 radikálních extrémistů a jejich sympatizantů. Tajné služby je nestíhají sledovat, protože to není v lidských silách. 

Teroristů už je v Evropě tolik, že je nejde sledovat. Navíc "splynou s davem"

Už letos 6. července varovala šéfka agentury pro soudní spolupráci v rámci EU (EUROJUST) Michele Coninsxová na tiskové konferenci , že mezi uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy jsou i bojovníci IS. A EU i nadále přijímá další a další uprchlíky, které ani nestíhá evidovat, natož prověřovat.

Seznamte se s nejhledanějšími zločinci nejen v Evropě, jsou mezi nimi desítky islámských radikálů ze všech evropských zemí.

Tagy článku