9/7 v podání Apple, aneb co očekávat od iPhone 7

9/7 v podání Apple, aneb co očekávat od iPhone 7
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Apple Store na 5. Avenue
06 / 09 / 2016, 03:00

Technologický gigant Apple představí tuto středu 7.9. novou verzi svého iPhonu s číslem 7. Přímý přenos z celé akce začíná v 19:00 SELČ.

A co můžeme od nového iPhone očekávat? Hlavní změnou bude absence klasického jacku na sluchátka a snad už konečně voděodolnou konstrukci, kterou se chlubí konkurenční telefony od Samsungu. Dále upgradovaný procesor, vylepšené středové tlačítko a snad nový tmavší Space Black odstín. Design zůstane podobný stávajícímu iPhone 6S.

Změna s konektorem pro sluchátka je poměrně nepříjemná - pokud vlastníte nějaká drahá sluchátka, budete si asi muset pořídit nevzhlednou redukci. Dá se ale očekávat že přední světoví výrobci brzy zaplaví trh novými sluchátky s konektorem Lightning.

Základní verze by měla disponovat kapacitou 32GB (konečně zmizí ta strašná varianta o kapacitě 16GB), ta nejdražší až 256GB, displeje zachovají velikosti 4,7“ a 5,5“.

Menší iPhone podle všeho obdrží i optickou stabilizaci obrazu, větší verze Plus bude mít duální kameru pro lepší fotografie.

Ne jen telefony je Apple živ a proto se očekávají i nové chytré hodinky Apple Watch a nové operační systémy iOS 10, a 13. verzi svého operačního systému pro stolní počítače a notebooky, nazvanou macOS Sierra.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.