A-29 Super Tucano nahradí v Afghánistánu ruské Mi-35

A-29 Super Tucano nahradí v Afghánistánu ruské Mi-35
Autor: US Air Force|Popisek: A-29 nad Afghánistánem
10 / 04 / 2016, 07:30

6. dubna se vydaly afghánské A-29 na tréninkovou misi, ze které pochází tento nádherný záběr lehkého bitevníku. Afghánské letectvo již obdrželo 8 z celkových 20 kusů A-29, které jsou poskytovány AAF v rámci programu US Air Force (USAF) Light Air Support (LAS).

A-29 je vybaven dvěma vnitřními kulomety ráže ,50 CAL (jeden v každém křídle) a má pět závěsníků pod křídly a trupem, kde může nést až 1 500 kg další výzbroje, což může zahrnovat další kulomety .50 CAL nebo dělo ráže 20 mm, rakety krátkého doletu vzduch-vzduch třídy AIM-9X, a konvenční nebo inteligentní bomby.

Letadlo má vytrvalost sedm hodin a vzlétat může i z neupravených letištních ploch.

Zdroj: US Air Force, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace