Abas CiT Management - problémová akvizice České pošty?

Abas CiT Management - problémová akvizice České pošty?
22 / 04 / 2014, 03:16

Na zřejmě problematickou akvizici agentury Abas CiT Management upozornily Hospodářské noviny v dnešním článku.

Policii zajímá jeden z nejproblematičtějších obchodů České pošty posledních let - koupě agentury Abas CiT Management, která se zaměřovala na převážení peněz.

Pošta firmu koupila předloni, kdy byl Abas dva roky po sobě v téměř třicetimilionové ztrátě. S tím, že začne v téhle oblasti podnikat. Jenže aby firmu vůbec udržel nad vodou, musel do ní státní podnik nejdříve ze svého nalít dalších 50 milionů.

Obchod nechápe ani ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), pod něhož pošta spadá. A chce ho důkladně prověřit. "Z pohledu dnešních čísel byl ten nákup nesmyslný," kritizoval Chovanec.

Celý článek o problematice najdete na webu iHNed.cz - //zpravy.ihned.cz/cesko/c1-62065010-policie-proveruje-obchod-pri-kterem-posta-koupila-zadluzenou-firmu-utopila-v-ni-miliony

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.