Abdeslam chce být co nejrychleji vydán do Francie

Abdeslam chce být co nejrychleji vydán do Francie
Autor: redakční databáze|Popisek: Salah Abdeslam
24 / 03 / 2016, 16:30

Salah Abdeslam chce být nakonec vydán do Francie. Krátce po svém zatčení minulý pátek se proti tomu hodlal bránit všemi prostředky, nyní se chce do Francie vrátit. Abdeslam zároveň přestal komunikovat s belgickými úřady a podle svého advokáta Svena Maryho chce vést rozhovory s těmi francouzskými.

Salah Abdeslam, který se podílel na listopadových útocích ve Francii, a který se pravděpodobně téměř čtyři měsíce ukrýval v problémové čtvrti Molenbeek v Belgii, chce být vydán do Francie. Dosud se tomu bránil a hodlal podle svého advokáta všemi prostředky bojovat proti svému vydání.  Jeho advokát Sven Mary řekl, že si jeho klient přeje vrátit do Francie co nejrychleji.

Abdeslam přestal zřejmě na radu svého advokáta  komunikovat s belgickými úřady a policií, která si od jeho zatčení, které proběhlo minulý týden v pátek, mnoho slibovala. Na začátku totiž Abdeslam spolupracoval s policií bez problémů, když například prozradil, že se chtěl sám odpálit na francouzském fotbalovém stadionu Stade de France. Nakonec si to prý rozmyslel. Zároveň ještě potvrdil, že o nejnovějších útocích v Belgii nic nevěděl. 

Mary sdělil, že Abdeslam chce nyní zahájit komunikaci s francouzskými úřady a ,,vše jim vysvětlit". Francouzské vyšetřovací orgány se tak zřejmě dozví, jak důležitou úlohu Abdeslam v listopadových útocích skutečně hrál a jestli se podílel i na bombových úderech v Belgii.

Vydávací procedura trvá obvykle 60 dní, 90 dní v případě, že se zatčený proti vydání odvolá. To ale v případě Abdeslama již nehrozí, protože sám chce být do Francie vydán. Extradikce teroristy by tak mohla být provedena relativně rychle, v což věří i Francie.

Zdroj: ceskatelevize.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace