Abrini přiznal, že je ,,tajemným" mužem v klobouku

Abrini přiznal, že je ,,tajemným&quote; mužem v klobouku
Autor: redakční databáze|Popisek: islámský stát
09 / 04 / 2016, 20:15

Mohamed Abrini, který byl zajištěn belgickou policií, se přiznal, že byl ,,tajemným" mužem v klobouku z bruselského letiště Zaventem.

Mohamed Abrini, který byl zatčen belgickou policií jako poslední podezřelý ze spáchání útoků v Bruselu, se policii přiznal, že byl oním ,,tajemným" mužem  z bruselského letiště Zaventem. Dnes byl policií obviněn spolu s dalšími třemi muži z terorismu. V Belgii mezitím pokračuje další série zatýkání a razií. Policie zajistila dalšího podezřelého z terorismu Bilala El Makhoukhiho. Ten měl být členem radikální islamistické organizace Šária pro Belgii.

Belgická prokuratura oznámila, že se Abrini přiznal poté, co byl konfrontován s inkriminovanými videi. Pod tíhou těchto důkazů prohlásil, že ,,byl oním mužem v klobouku". Následně jej prokuratura obvinila z členství v teroristické organizaci a z účasti na březnových útocích v Bruselu.

Belgická policie během soboty nadále zasahuje v jedné z dalších problematických čtvrtí Etterbeek, aniž však někoho zajistila. Ještě předtím však zatkla dalšího radikálního islamistu Bilala El Makhoukhiho, který v roce 2012 odletěl do Sýrie, ale o rok později se vrátil do Belgie, kdy během bojů přišel o nohu. 

Razie nyní probíhají po celé Belgii a v problematických čtvrtích, kde se mohou skrývat další islamisté či jejich ,,spící" buňky. Již téměř týden jsou v pohotovosti Antverpy, jimž měl hrozit ze Sýrie další islámský radikál. I přes zesílené bezpečnostní opatření si belgický premiér Charles Michel uvědomuje, že země musí být stále ve střehu, neboť nebezpečí dalších útoků je i po vlnách zatýkání poměrně velké.

 

Zdroj: lecho.be, iDNES.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace