Accenture rozšiřuje platformu pro vývoj a výzkum léků a vytváří partnerský ekosystém zaměřený na přírodní vědy

Accenture rozšiřuje platformu pro vývoj a výzkum léků a vytváří partnerský ekosystém zaměřený na přírodní vědy
13 / 01 / 2019, 17:00

Společnost Accenture vytvořila otevřený partnerský ekosystém určený na pomoc nezávislým prodejcům softwaru (ISV) a týmům společností z oblasti přírodních věd pro zefektivnění vývoje léků a zlepšení péče o pacienty.

Ekosystém, který společnost Accenture spolu se společností Merck (mimo USA a Kanadu je společnost známá pod názvem MSD) vyvíjí, je nedílnou součástí výzkumné cloud platformy. Ta má pomáhat vědeckým a výzkumným organizacím v oblasti přírodních věd zlepšit produktivitu, efektivitu a podpořit inovace ve vývoji léků. Je založena na webových službách Amazon Web Services a podporuje ji Accenture a AWS v rámci skupiny Accenture AWS Business Group (AABG).

Prostřednictvím tohoto nového ekosystému budou ISV moci na základě standardů používat platformy otevřeného programovacího rozhraní (API) za účelem snadné integrace technologických komponent, aplikací a obsahu do platformy. To poskytne vědeckým a výzkumným pracovištím přístup k nejlepším inovativním možnostem, jako je například registrace malých molekul a biologických jednotek, sběr biologických dat, analýza genomových dat, ukládání snímků a využití umělé inteligence.

Tyto funkce budou výzkumníkům z oblasti přírodních věd k dispozici ve společném rámci, který zpracovává klíčové požadavky jako je příjem a čištění dat, management zabezpečení a správa IP, řízení pracovních postupů, správa dat, vyhledávání partnerských projektů a prostředí pro spolupráci.

„Zatímco naši klienti z oblasti přírodních věd potřebují stále rychleji a flexibilněji poskytovat vědeckým výzkumníkům technologické vymoženosti, potýkají se se staršími IT systémy a s velmi složitými procesy, které brání v integraci nových řešení,“ řekl Brad Michel, ředitel Accenture Scientific Informatics Services. „Nový ekosystém, který v rámci naší platformy vytváříme, nabízí okamžitý přístup k inovativním nástrojům a umožní tak výrazně snížit čas, výdaje a úsilí, které jsou potřeba k implementaci nových technologických řešení, což rapidně urychlí vývoj léků a nových řešení pro pacienty.“

Hal Stern, společník a viceprezident sekce IT Engineering v Merck Research Labs uvedl: „Jedním z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli spolupracovat s Accenture na vývoji platformy pro výzkum, jsou jejich skvělé schopnosti při zavádění a urychlování procesů technologického partnerského ekosystému. Prostřednictvím tohoto ekosystému vytváříme prostředí, které umožní vědcům využívat inovace od prodejců špičkových technologií, které opravdu podpoří pokrok ve vědě – ať již to jsou návrhy experimentů a správa dat, vizualizace nebo machine-learning. Zlepší rozhodovací procesy a spojí všechny tyto informace do společné platformy a infrastruktury pro vývoj a výzkum léků.“

Nová platforma pro výzkum a s ní spojený ekosystém jsou pouze jedním z několika řešení nabízených společností Accenture Life Sciences R&D, která klientům pomáhají zajišťovat lepší výsledky pro pacienty. Jako další lze jmenovat služby a platformy zaměřené na vytváření efektivnějších modelů výzkumu a vývoje i na posilování spolupráce v rámci odvětví; od rané fáze výzkumu po úřední schválení, ale i během celé doby životního cyklu výrobku. Více informací o službách pro výzkum najdete zde.

 

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost poskytující široké spektrum odborných služeb a řešení v oblasti strategických, konzultačních, digitálních a technologických služeb. Díky kombinaci jedinečných zkušeností a obsáhlých znalostí napříč více než 40 průmyslovými odvětvími s rozsáhlým výzkumem nejúspěšnějších světových firem, Accenture dokáže řešit propojení byznysu a technologií s cílem pomoci klientům zvýšit jejich výkon a vytvořit udržitelnou hodnotu pro jejich akcionáře. Inovativní služby společnosti Accenture zajišťuje více než 449 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích. Navštivte naše stránky www.accenture.com.

Tagy článku