Accenture rozšiřuje platformu pro vývoj a výzkum léků a vytváří partnerský ekosystém zaměřený na přírodní vědy

Accenture rozšiřuje platformu pro vývoj a výzkum léků a vytváří partnerský ekosystém zaměřený na přírodní vědy
13 / 01 / 2019, 17:00

Společnost Accenture vytvořila otevřený partnerský ekosystém určený na pomoc nezávislým prodejcům softwaru (ISV) a týmům společností z oblasti přírodních věd pro zefektivnění vývoje léků a zlepšení péče o pacienty.

Ekosystém, který společnost Accenture spolu se společností Merck (mimo USA a Kanadu je společnost známá pod názvem MSD) vyvíjí, je nedílnou součástí výzkumné cloud platformy. Ta má pomáhat vědeckým a výzkumným organizacím v oblasti přírodních věd zlepšit produktivitu, efektivitu a podpořit inovace ve vývoji léků. Je založena na webových službách Amazon Web Services a podporuje ji Accenture a AWS v rámci skupiny Accenture AWS Business Group (AABG).

Prostřednictvím tohoto nového ekosystému budou ISV moci na základě standardů používat platformy otevřeného programovacího rozhraní (API) za účelem snadné integrace technologických komponent, aplikací a obsahu do platformy. To poskytne vědeckým a výzkumným pracovištím přístup k nejlepším inovativním možnostem, jako je například registrace malých molekul a biologických jednotek, sběr biologických dat, analýza genomových dat, ukládání snímků a využití umělé inteligence.

Tyto funkce budou výzkumníkům z oblasti přírodních věd k dispozici ve společném rámci, který zpracovává klíčové požadavky jako je příjem a čištění dat, management zabezpečení a správa IP, řízení pracovních postupů, správa dat, vyhledávání partnerských projektů a prostředí pro spolupráci.

„Zatímco naši klienti z oblasti přírodních věd potřebují stále rychleji a flexibilněji poskytovat vědeckým výzkumníkům technologické vymoženosti, potýkají se se staršími IT systémy a s velmi složitými procesy, které brání v integraci nových řešení,“ řekl Brad Michel, ředitel Accenture Scientific Informatics Services. „Nový ekosystém, který v rámci naší platformy vytváříme, nabízí okamžitý přístup k inovativním nástrojům a umožní tak výrazně snížit čas, výdaje a úsilí, které jsou potřeba k implementaci nových technologických řešení, což rapidně urychlí vývoj léků a nových řešení pro pacienty.“

Hal Stern, společník a viceprezident sekce IT Engineering v Merck Research Labs uvedl: „Jedním z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli spolupracovat s Accenture na vývoji platformy pro výzkum, jsou jejich skvělé schopnosti při zavádění a urychlování procesů technologického partnerského ekosystému. Prostřednictvím tohoto ekosystému vytváříme prostředí, které umožní vědcům využívat inovace od prodejců špičkových technologií, které opravdu podpoří pokrok ve vědě – ať již to jsou návrhy experimentů a správa dat, vizualizace nebo machine-learning. Zlepší rozhodovací procesy a spojí všechny tyto informace do společné platformy a infrastruktury pro vývoj a výzkum léků.“

Nová platforma pro výzkum a s ní spojený ekosystém jsou pouze jedním z několika řešení nabízených společností Accenture Life Sciences R&D, která klientům pomáhají zajišťovat lepší výsledky pro pacienty. Jako další lze jmenovat služby a platformy zaměřené na vytváření efektivnějších modelů výzkumu a vývoje i na posilování spolupráce v rámci odvětví; od rané fáze výzkumu po úřední schválení, ale i během celé doby životního cyklu výrobku. Více informací o službách pro výzkum najdete zde.

 

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost poskytující široké spektrum odborných služeb a řešení v oblasti strategických, konzultačních, digitálních a technologických služeb. Díky kombinaci jedinečných zkušeností a obsáhlých znalostí napříč více než 40 průmyslovými odvětvími s rozsáhlým výzkumem nejúspěšnějších světových firem, Accenture dokáže řešit propojení byznysu a technologií s cílem pomoci klientům zvýšit jejich výkon a vytvořit udržitelnou hodnotu pro jejich akcionáře. Inovativní služby společnosti Accenture zajišťuje více než 449 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích. Navštivte naše stránky www.accenture.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace