Accenture spouští unikátní platformu SynOps, která firmám pomůže k trvalému růstu a konkurenceschopnosti

Accenture spouští unikátní platformu SynOps, která firmám pomůže k trvalému růstu a konkurenceschopnosti
06 / 03 / 2019, 07:30

Společnost Accenture spustila platformu SynOps, inovativní „motor", který funguje na rozhraní člověk-stroj. Optimalizuje synergii dat, aplikované inteligence, digitálních technologií a pracovní síly, aby pomohl organizacím při transformaci jejich firemních procesů a vytváření jedinečných uživatelských zkušeností pro jejich zákazníky.

SynOps reprezentuje spojení možností a schopností pracovních sil a technologií, včetně umělé inteligence (AI) a pokročilé analytiky. Vytváří vhodný a flexibilní plán pro dosahování vyšší úrovně efektivity v rámci organizace. SynOps firmám poskytne větší flexibilitu, rychlost a pohotovost reakcí a pomůže jim vytvářet další hodnoty stimulací růstu a rychlým rozvojem činností.

SynOps využívá data a poznatky z více než 1000 klientských projektů Accenture a ze stovky let kumulativních odborných znalostí napříč firemními funkcemi, obory a oblastmi. Díky propojení s daty z existujících klientských systémů a využití externích dat pro získávání srovnávacích ukazatelů SynOps identifikuje významné příležitosti pro transformaci podnikových procesů. Výsledkem jsou kromě lepší návratnosti investic do IT systémů i poznatky, které umožňují racionálnější rozhodování a vedou k lepším obchodním výsledkům.

Prostřednictvím optimálního spojení a orchestrace práce člověka a stroje s pokročilou analytikou SynOps firmám umožňuje měnit jejich obchodní procesy a realizovat inteligentní operace u klíčových funkcí jako jsou finance a účetnictví, marketing a nákup.

SynOps obsahuje čtyři základní složky:

  • Kombinace práce člověka a stroje: SynOps se opírá o znalosti více než 100 000 odborníků z Accenture – včetně týmů specializovaných na data a expertů na AI. Posiluje a rozšiřuje automatizaci, neboť zahrnuje více než 3600 automatizovaných řešení, 65 analytických aplikací a 40 systémů AI včetně robo-poradců.
  • Orchestrace: SynOps optimalizuje rozdělení práce, přidělování transakčních úkolů softwarovým robotům a využívá AI a analytiku pro identifikaci nových příležitostí k automatizaci. Pomocí poznatků založených na datech SynOps také zajišťuje, aby se pro daný úkol vybraly ty správné zdroje.
  • Poznatky a inteligence: SynOps integruje analytiku s AI schopnostmi platformy Accenture Insights Platform a nejlepších partnerských technologií svého druhu, kde je předdefinováno více než 100 analýz a řešení AI, aby bylo možné rychle získávat poznatky, které přinášejí výjimečné obchodní výsledky a trvalou konkurenční výhodu.
  • Diverzifikované údaje: SynOps umožňuje sběr, monitorování, ukládání, analýzu a reporting strukturovaných i nestrukturovaných dat z různých zdrojů a vytváří prostředí pro pokročilý datový průzkum a vývoj modelu AI pro zlepšení rozhodovacích procesů v reálném čase.

 

SynOps

Obr.: Pracovní síla člověka a stroje, orchestrace práce, poznatky a inteligence, obchodní výsledky, diverzifikovaná data

 

Příklady klientů Accenture, kteří v poslední době investovali do SynOps včetně výsledků, kterých tyto firmy dosáhly:

  • Globální IT společnost využila SynOps for Finance pro zlepšení provozu. Firma se potýkala s vysokými administrativními náklady a s klesající spokojeností zákazníků. Aby mohla těžit z tržních příležitostí a růst, potřebovala získat lepší přehled o finančních výsledcích a větší kontrolu nad nimi, a také větší likviditu. Transformace procesů, automatizace a analytika rapidně zvýšila produktivitu o více než 50 %. Díky tomu, že firma zautomatizovala některé procesy a založila nový portál pro zákazníky, dosáhla nejen zmíněného vysokého nárůstu produktivity, ale také ušetřila 140 milionů dolarů. 
  • High tech společnost měla problémy s prodejem a s roztříštěností prodejních kanálů. Prostřednictvím aplikace SynOps for Marketing jí umožnily aplikované pokročilé analytické nástroje rozšířit okruh potenciálních zákazníků, komunikovat s nimi a vše vyhodnocovat. Firmě to pomohlo zpracovat 740 000 případů (ve srovnání s 25 000 v minulém roce), což vedlo během prvních čtyř měsíců k neuvěřitelnému jedenáctinásobnému růstu příjmů.
  • Nadnárodní společnost prodávající potraviny a nápoje využila SynOps for Procurement, když měla problémy se ziskovostí navzdory vysokým obratům. Platforma SynOps jí poskytla inovační možnosti pomocí digitálních nástrojů, informací a vhodných procesů a nabídla tak uživatelům kompletní transparentnost transakcí. Díky SynOps také vedení firmy získalo celkovou kontrolu nad výdaji, která je klíčová pro lepší rozhodování. Společnost zlepšila uživatelské zkušenosti v podobě lepší efektivity a produktivity, což jí ušetřilo miliony dolarů v nepřímých pořizovacích nákladech. Tento inteligentní model v poslední době ušetřil firmám okolo 30 milionů USD, což odpovídá průměrně 15 procentům úspor ročně.

„SynOps mění představu o podnikání a je velkou pomocí tam, kde se šéfové provozních oddělení potýkají s integrací automatizace, analytiky a strategií AI,“ řekl Phil Fersht, CEO a vedoucí analytik v HFS Research. „Accenture navíc zaměřuje SynOps na zvyšování počtu lidských expertů, což je velmi důležité, protože si firmy pak mohou lépe navrhovat a vyvíjet procesy, které potřebují k řízení efektivní provozní strategie a obchodních výsledků.“

Nirav Sampat, technologický ředitel skupiny Accenture Operations řekl: „Největší hodnota platformy SynOps je v tom, jak umí vytvářet silnou inteligenci z nově vznikajících technologií podpořených lidskou odborností a přinášet tak poznatky, které vedou k lépe informovaným rozhodnutím, vyšším a stabilnějším výsledkům – a k výsledkům, které byly dříve nepředstavitelné.“

Debbie Polishooková, šéfka skupiny Accenture Operations prohlásila: „Pro naše klienty jsou inteligentní operace klíčovou záležitostí. Díky nim je možné dosahovat výjimečných obchodních výsledků – přinášejí hodnoty, flexibilitu a trvalou konkurenční výhodu. SynOps bude pomáhat klientům na jejich cestě k inteligentním operacím. Představuje umění možného, způsob, jakým nyní klienti mohou realizovat inovace a vytvářet nové hodnoty.“

 

O společnosti Accenture

Accenture je globální společnost poskytující široké spektrum odborných služeb a řešení v oblasti strategických, konzultačních, digitálních a technologických služeb. Díky kombinaci jedinečných zkušeností a obsáhlých znalostí napříč více než 40 průmyslovými odvětvími s rozsáhlým výzkumem nejúspěšnějších světových firem, Accenture dokáže řešit propojení byznysu a technologií s cílem pomoci klientům zvýšit jejich výkon a vytvořit udržitelnou hodnotu pro jejich akcionáře. Inovativní služby společnosti Accenture zajišťuje více než 449 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích. Navštivte naše stránky www.accenture.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace