Admiral Kuzněcov ponese nové stíhačky Mig-29K pro boj s ISIS

Admiral Kuzněcov ponese nové stíhačky Mig-29K pro boj s ISIS
Popisek: Admiral Kuzněcov
04 / 04 / 2016, 13:00

Admirál Kuzněcov, těžký letadlový křižník ruského námořnictva dorazí na podzim do východní části Středozemního moře, a pro boj s Islámským státem ponese stíhačky Suchoj Su-33 (Flanker-D) a MiG-29K (označení NATO: Fulcrum- D), řekl vojenský zdroj agentuře TASS v sobotu.

Stroje MiG-29K byly testovány na lodi Admiral Kuzněcov již v roce 2009, ale od té doby tam nebyly nikdy nastálo nasazeny.

MIG-29K during russian airshow MAKS 2005

"Podle plánů generálního štábu ruských ozbrojených sil, vstoupí Admiral Kuzněcoov na přelomu září-října do Středozemního moře, kde se stane vlajkovou lodí ruského námořnického uskupení," uvedl zdroj. "Letadlový křižník bude mít na palubě různorodou skupinu palubních proudových letadel Suchoj Su-33, Su-25UTG a Mikojan MiG-29K."

Během měsíců před kampaní si posádky letadel "procvičí dovednosti vzletu a přistání na palubě na pozemních výcvikových zařízení v Saki (Krym) a Yeisk (břeh Azovského moře)," dodal zdroj.

Právě teď je letadlová loď v Murmansku v 35. loděnici, kde ji odborníci připravují na dlouhodobou kampaň. Zdroj však neupřesnil, jaké úkoly bude mít vlajková loď ruského námořnictva ve Středomoří.

Stálá seskupení ruského námořnictva ve Středozemním moři se datují od roku 2013 a je pravidlem, že uskupení tvoří více než deset válečných lodí, které jsou v této oblasti na základě rotace.

Stálé námořní uskupení ve Středozemním moři nyní zahrnuje raketový křižník Varyag, který je vyzbrojen systémem protivzdušné obrany Fort-M (námořní verze protiletadlového raketového komplexu S-300) a velkou protiponorkovou loď Vice-admiral Kulakov.

MiG-29K je jednomístná bojová modifikace letounu typu MiG-29K (iz.9.41) s instalací 630 l palivové nádrže na místo zadního pilotního pracoviště. Překryt pilotní kabiny tohoto modelu je ale tvarově zcela identický s překrytem pilotní kabiny dvoumístného MiGu-29KUB. První sériový exemplář MiGu-29K (iz.9.41) poprvé vzlétl dne 27. června 2007.

Zdroj: Tass, Ruslet

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace