Adolf Hitler byl blekotající feťák, říká novinář a spisovatel Norman Ohler

Adolf Hitler byl blekotající feťák, říká novinář a spisovatel Norman Ohler
Autor: Flickr.com|Popisek: Adolf Hitler
05 / 10 / 2016, 18:45

Známý spisovatel a novinář Norman Ohler ve své nové knize ,,Drogy v nacistickém Německu" poukazuje na fakt, že nacistický diktátor byl závislý na mnoha drogách, z nichž mu většinu podával jeho osobní lékař Teodor Morell.

Podle Ohlera se závislost na drogách u Hitlera projevila zvlášť v závěru druhé světové války, kdy bylo jasné, že Německo válku nevyhraje. Závislost na metamfetaminech, kokainu a dalších drogách, které mu byly podávány i nitrožilně, pak kulminovala v roce 1944.

Ohler ve své knize píše, že ke sklonku války měl Hitler od drog zničené žíly. Německý novinář pak o Hitlerovi poznamenává, že v určité fázi drogové závislosti se z něho stal ,,blekotající feťák", což mělo poměrně zásadní vliv na politická a vojenská rozhodování.

Drogová závislost se podle Ohlera u Hitlera rozvinula po přežití atentátu z 20. července 1944. Ohlerova kniha detailně popisuje Hitlerův zhoršující se zdravotní stav, který byl navíc doprovázen třesem a nadměrným pocením. Kniha ukazuje i na to, že diktátor, který spáchal 30. dubna 1945 sebevraždu, již neměl nad sebou kontrolu, což způsobily právě drogy. Hitler navíc denně konzumoval desítky různých prášků, léků, opiátů a sedativ, aby mohl vůbec ,,běžně" fungovat.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace