Advokátka Klára Slámová lhala médiím v kauze Kramný, říká spolek Šalamoun. Tady je jasný důkaz

Advokátka Klára Slámová lhala médiím v kauze Kramný, říká spolek Šalamoun. Tady je jasný důkaz
Popisek: Klára Slámová
13 / 07 / 2018, 17:00

Advokátka Klára Long Slámová lhala médiím v případu Petra Kramného, odsouzeného na 28 let vězení za vraždu manželky Moniky a dcery Kláry během dovolené v Egyptě v červenci 2013. Zjistil to spolek Šalamoun, který se případem dlouhodobě zabývá, a přínáší důkaz.

Slámová v rozhovoru pro TV Nova uvedla doslova: „Já bych chtěla uvést jednoznačně, že tvrzení o tom, že závěrem egyptské pitvy je zjištění příčiny o úmrtí na údajnou dehydrataci, je nepravdivý.“ Rozhovor proběhl dne 15. 5. 2014.

Rozhovor Slámové s TV Nova je zde: 

//www.facebook.com/vasek.pericevic

Soudně lékařský posudek, který vypracovali Egyptští patologové (Dr. Walid Nagy, ředitel Ústavu soudního lékařství pro oblast Rudé moře) přitom dne 9.10. 2013 jasně uvádí: „Příčinou smrti je celková dehydratace a deficit tekutin v těle způsobený průjmy a silný zvracením po dobu dvou dnů.“

Zde je znalecký posudek egyptských expertů:

posudek2

posudek

Tvrzení, že příčinou smrti je podle Egypta dehydratace, je tedy zcela pravdivé. JUDr. Slámová to musela vědět, protože jako zmocněnkyně měla přístup do spisu a o egyptském posudku byla obeznámena. Nepravdivou informaci tak vypustila do médií vědomě.

psali jsme: Exkluzivně: Petr Kramný nevraždil elektrickým proudem, všechno bylo jinak. Důkazy přináší nová kniha Ondřeje Höppnera.

JUDr. Slámová, členka Česká advokátní komory, svou nepravdivou informaci opakovala v rozhovorech i pro jiná média, která bez možnosti ověření citovala její stanoviska. To se týká především deníku Blesk, Blesk.cz, TN.cz, TV Prima a mnoha dalších.

Spolek Šalamoun a jeho místopředseda Václav Peričevič k tomu uvádí: „JUDr. Slámová využívala přístupu ke spisovému materiálu, který získala jako samozvaná zmocněnkyně pozůstalých. Poskytovala veřejnosti informace, které média neměla možnost verifikovat.“

Mediální expert Ondřej Höppner k tomu říká: „Média opakovaně přebírala tvrzení paní Slámové s tím, že pokud by byla nepravdivá, mohou se odkázat na to, že advokátku pouze citovala. Vliv paní Slámové na veřejné mínění tak byl zcela bez kontroly. Veřejnost, která věří médiím, tak uvěřila i tvrzení paní Slámové.“

Spolek Šalamoun, který v kauze Kramný podal několik trestních oznámeních, vyzývá novináře, aby od advokátky Slámové přestali přebírat informace. Ve hře přitom není je jen jejich důvěryhodnost, ale kredibilita médií jako celku.

psali jsme: Případ Kramný, nová fakta: Utajený dokument hovoří jasně – Moniku a Klárku zabil jed. Nové video Ondřeje Höppnera

Jasné stanovisko egyptské strany o příčině smrti v důsledku má přitom oporu i v tom, že měli egyptští znalci k dispozici žaludky a další orgány zemřelých. Ty při české repitvě chyběly.

Oficiální česká verze o příčině smrti elektrickým proudem má tak vážné trhliny a byla opakovaně zpochybněna revizními znalci, jimž zajistil přístup ke vzorků spolek Šalamoun. „Nelze v žádném případě uvést, že příčinou smrti byl elektrický proud,“ uvádí mezinárodně uznávaný expert na patologii srdce profesor Ivo Šteiner.

Autor verze smrti elektrickým proudem JUDr. Dvořáček byl podle posledních informací odvolán z čela Ústavu soudního lékařství v Ostravě, která repitvu těl Moniky a Kláry prováděla.

psali jsme: VIDEO: Přinášíme názorný popis falšování klíčového důkazu v případě Petra Kramného. Další díl seriálu Ondřeje Höppnera

Spolek Šalamoun také zjistil, že policejní přepisy odposlouchávaných rozhovorů Petra Kramného po návratu z Egypta byly zmanipulované a „vycucané z prstu“. Soud je přitom použil jako nepřímý důkaz.

Podnět k novému otevření případu Kramný podá advokátka Kramného JUDr. Jana Rejžková během několika dnů, zřejmě již 31. července, tedy na den pátého výročí smrti Moniky a Kláry.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.