AfD bude v příštích parlamentních volbách minimálně třetí nejsilnější stranou, říká místopředsedkyně strany

AfD bude v příštích parlamentních volbách minimálně třetí nejsilnější stranou, říká místopředsedkyně strany
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Frauke Petryová
19 / 09 / 2016, 19:30

Po úspěchu v zemských volbách v Berlíně, kdy strana získala 14,2,% hlasů, jen tři procenta za CDU Angely Merkelové, vyhlásila AfD útok na přední příčky i v parlamentních volbách v roce 2017.

Strana to vyhlásila ústy své místopředsedkyně Beatrix von Storchové. Na svém facebookovém profilu von Storchová napsala, že ,,ode dneška je zažehnut boj mezi AfD a CDU o středového německého voliče".

AfD chce využít momentálního oslabení CDU k tomu, aby výrazně promluvila do boje v příštích parlamentních volbách. Von Storchová na Facebooku napsala, že Angela Merkelová ,,bude v roce 2017 bojovat o svůj politický život a AfD se stane minimálně třetí nejsilnější stranou v Německu".

Její stranický kolega Jürgen Meuthen byl ve svých odhadech přece jen střízlivější. Za úspěch by považoval výsledek, který by byl dvouciferný.

CDU již v zemských volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku zaznamenala výraznější odliv hlasů, což se nyní potvrdilo i v zemských volbách v Berlíně. Právě AfD v současné době těží z protiimigrační rétoriky a usiluje o to ,,přetáhnout" část voličského elektorátu CDU.

 

Zdroj: thelocal.de

Tagy článku