AfD bude v příštích parlamentních volbách minimálně třetí nejsilnější stranou, říká místopředsedkyně strany

AfD bude v příštích parlamentních volbách minimálně třetí nejsilnější stranou, říká místopředsedkyně strany
Autor: Flickr.com|Popisek: Frauke Petryová
19 / 09 / 2016, 19:30

Po úspěchu v zemských volbách v Berlíně, kdy strana získala 14,2,% hlasů, jen tři procenta za CDU Angely Merkelové, vyhlásila AfD útok na přední příčky i v parlamentních volbách v roce 2017.

Strana to vyhlásila ústy své místopředsedkyně Beatrix von Storchové. Na svém facebookovém profilu von Storchová napsala, že ,,ode dneška je zažehnut boj mezi AfD a CDU o středového německého voliče".

AfD chce využít momentálního oslabení CDU k tomu, aby výrazně promluvila do boje v příštích parlamentních volbách. Von Storchová na Facebooku napsala, že Angela Merkelová ,,bude v roce 2017 bojovat o svůj politický život a AfD se stane minimálně třetí nejsilnější stranou v Německu".

Její stranický kolega Jürgen Meuthen byl ve svých odhadech přece jen střízlivější. Za úspěch by považoval výsledek, který by byl dvouciferný.

CDU již v zemských volbách v Meklenbursku-Předním Pomořansku zaznamenala výraznější odliv hlasů, což se nyní potvrdilo i v zemských volbách v Berlíně. Právě AfD v současné době těží z protiimigrační rétoriky a usiluje o to ,,přetáhnout" část voličského elektorátu CDU.

 

Zdroj: thelocal.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace