Afghánistán popravil šest talibánských vzbouřenců

Afghánistán popravil šest talibánských vzbouřenců
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: Afghánistán
08 / 05 / 2016, 13:00

Popravy souvisí se zvýšeným úsilím země potlačovat fundamentalistické hnutí Talibán.

V sobotu bylo popraveno oběšením šest příslušníků hnutí Talibán v Afghanistánu. Ti byli obviněni ze zločinu proti ,,občanské národní bezpečnosti" a popraveni ihned po vynesení rozsudku. Prezident Afghánistánu Ašraf Ghaní vyhlásil po svém nástupu v roce 2014 tvrdý boj proti Talibánu, který nyní znovu nabývá na síle.

Poprava talibánských zajatců přichází v době zvýšené aktivity extremistické organizace. Ta je s vládou znovu v otevřené válce. Přitom v minulosti ještě za prezidenta Hamída Karzáího afghánská vláda přestala popravovat talibánské zajatce, přičemž doufala, že Talibán vstoupí do mírových jednání.

To se však nestalo a bomobvý útok, jenž minulý měsíc zabil 64 lidí a 350 jich zranil, naopak naděje na možnou dohodu zhatil. Prezident Ghaní po útoku prohlásil, že už nemá zájem na další dohody, protože Talibán tímto činem podanou ruku vlády rázně odmítl. Talibánští vůdci na to odpověděli, že budou popravovat vládní zajatce i civilisty, které mají v držení.

V neděli prohlásil mluvčí Talibánu Zabihullah Mujahid, že hnutí zvažuje, jak odpovědět na popravu šesti svých souvěrců. Reakce prý přijde určitě později. Spekukuje se, že to mohli být dva mrtví rumunští vojáci NATO, kteří přišli o život v sobotu blízko kandahárského letiště. Vojáci civičili afhánské bezpečnostní síly.

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace