Afghánské síly jsou připraveny dobýt zpět město Kunduz

Afghánské síly jsou připraveny dobýt zpět město Kunduz
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Útok na Kunduz
29 / 09 / 2015, 10:30

Podle oficiálních představitelů armády jsou afghánské síly připraveny osvobodit město Kunduz od Talibanu.

Bezpečnostní síly dorazily do Kunduzu dnes ráno a zahájily operaci na opětovné ovládnutí města, které v pondělí dobyli jednotky Talibanu. Kunduz je největší město, které padlo od roku 2001 do rukou hnutí Taliban.

„Velká vojenská operace na vyčištění města Kunduz začíná,“ sdělil tiskový mluvčí afghánského ministerstva vnitra, Sediq Sediqqi.

Do akce proti Talibanu se zapojily i americké letecké jednotky, které provedly nálet na cíle v Kunduzu. Afghánské síly již zajistily vězení, policejní velitelství a okolí Zir Dawra.

Sayed Sarwar Hussaini, mluvčí policejního šéfa města Kunduz řekl, že povstalci z Talibanu se zmocnili hlavní kruhový objezd ve městě, nemocnice a vězení, kde osvobodili více než 500 vězňů, které poslali domů. Jejich propuštění značně komplikuje bezpečnostní situaci v Kunduzu.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace