Afghánské ženě byla uříznuta hlava za to, že šla nakupovat bez manžela

Afghánské ženě byla uříznuta hlava za to, že šla nakupovat bez manžela
Autor: Flickr.com|Popisek: muslimka
30 / 12 / 2016, 16:00

Třicetiletá žena byla brutálním způsobem popravena v severním Afghánistánu, neboť ji na nákupy nedoprovázel manžel.

Ženu měli údajně popravit příslušníci hnutí Tálibán, kteří oblast kontrolují.

Extremistické hnutí však popřelo, že by s vraždou měl něco společného. Tálibán však běžně tyto popravy organizuje a podle jeho výkladu islámu je nábožensky nepřípustné, aby šla žena sama na veřejné místo bez mužského doprovodu.

Nikdo  zatím nebyl v tomto případě zatčen. Popravená žena šla podle dostupných informací nakupovat sama bez manžela, protože ten v současné době pobývá v Íránu.

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace