Afghánský diplomat byl zastřelen na konzulátu v pákistánském Karáčí

Afghánský diplomat byl zastřelen na konzulátu v pákistánském Karáčí
Autor: Flickr.com|Popisek: afghánský diplomat
06 / 02 / 2017, 16:00

Afghánský diplomat přišel v Pákistánu o život.

V pondělí byl zastřelen afghánský diplomat, který sloužil na konzulátu v pákistánském Karáčí. Informovala o tom agentura Reuters.

Vraždu potvrdil na svém Facebooku afghánský velvyslanec v Pákistánu Omar Zakhilwal, který napsal, ,,že střelba v konzulátu provedená osobním strážcem měla za následek smrt jednoho z našich diplomatů".

Podle agentury Reuters se jednalo o osobní spory střelce a oběti vraždy. Agentura zatím neuvedla přesné důvody. Diplomat, který byl sekretářem na konzulátu, byl usmrcen osobním strážcem afghánské národnosti. Ten použil k zastřelení diplomata automatickou zbraň, řekl zástupce policie Saqib Ismail Reuters.

Ismail prohlásil, že vražda se vyšetřuje a motiv zatím není jasný. 

 

psali jsme:

Pět diplomatických pracovníků Spojených arabských emirátů bylo zabito při bombovém útoku v Kandaháru, zraněn je i velvyslanec

Riziková diplomacie. Práce, při níž umírají i velvyslanci

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace