Afghánský migrant se v supermarketu polil benzínem a zapálil. Přežil s těžkými popáleninami

Afghánský migrant se v supermarketu polil benzínem a zapálil. Přežil s těžkými popáleninami
Autor fotografie: Pixabay.com/cs|Popisek: oheň
04 / 01 / 2017, 17:30

V supermarketu v německém městě Gaimersheim se zapálil devatenáctiletý uprchlík z Afghánistánu, který se ucházel o azyl v Německu.

Podle serveru Bayerischer Rundfunk přišel Afghánec brzy ráno do supermarketu s benzinem, který si koupil na čerpací stanici. Poté, co vstoupil do supermarketu, zašel do skladu, polil se benzinem a zapálil.

Zaměstnanci obchodu dokázali Afghánce uhasit, ten však musel být převezen na specializovanou kliniku s těžkými popáleninami. Mladík měl kromě benzinu mít v ruce nůž, který však nepoužil.

Co vedlo přesně Afghánce k tomu, aby se zapálil, server Bayerischer Rundfunk neuvádí. Zřejmě mu však byl zamítnut azyl v Německu.

 

Zdroj: br.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.