Afričtí migranti na protest podpálili uprchlický tábor v Itálii

Afričtí migranti na protest podpálili uprchlický tábor v Itálii
Popisek: Ilustrační foto
18 / 05 / 2016, 13:30

Tuniští migranti v úterý v noci podpálili budovu uprchlického zařízení na italském ostrově Lampedusa.

Podle agentury Reuters  tak běženci reagovali na zprávu, že mají být vyhoštěni do své domovské země. Oheň zasáhl středisko první pomoci a přijímací středisko v Imbriacole na Lampeduse, ve kterém v současné době žije asi 530 žadatelů o azyl. Ze založení požáru jsou podezřelí čtyři migranti z Tuniska, kteří byli chyceni ve chvíli, kdy budovu zachvátily plameny. Budova, kterou už poznamenaly dva předchozí požáry, je teď vážně poškozena.

 

V posledních týdnech roste na Lampeduse napětí, které je spojené s tím, že skupiny afrických migrantů, především z Eritree a Jemenu, odmítají projít obvyklými procedurami – tedy jejich identifikací a evidencí včetně snímání otisků prstů. Navíc jsou tyto skupiny často odmítány, protože nemají právo na azyl.

Vzpoura nakažených migrantů na Sardínii: "Otisky dávat nebudeme!"

Německý Spolkový sněm 13. května hlasy vládní koalice schválil zařazení Maroka, Alžírska a Tuniska na seznam bezpečných zemí. Jejich občanům to výrazně sníží šanci získat v Německu azyl. Zákon však ještě musí podpořit Spolková rada a v ní budou vládní strany potřebovat i hlasy opozičních Zelených, kteří ale návrh kritizovali s poukazem na to, že se v severoafrických státech porušují lidská práva.

Via Domitiana – přistěhovalecké peklo na jihu Itálie

Zdroj: eurozpravy.czbreitbart.com

Tagy článku