Agados na slovenském veletrhu představí polní kuchyni budoucnosti

Agados na slovenském veletrhu představí polní kuchyni budoucnosti
Popisek: polní kuchyně PK 4 Kaga
05 / 05 / 2018, 14:30

Největší český výrobce přívěsů, společnost Agados, bude mít vlastní expozici na mezinárodním veletrhu obranné techniky IDEB 2018 na Slovensku. Veletrh proběhne od 16. do 18. května v areálu Incheba EXPO Bratislava a Agados na něm představí speciální projekty ze svého armádního programu. Součástí stánku Agados bude mimo jiné i polní kuchyně PK 4 Kaga, která na loňském mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky v Brně obdržela ocenění Zlatý IDET 2017.

Expozice Agados bude umístěna ve venkovní části veletrhu – na ploše č. 101. Největším lákadlem bude polní kuchyně PK 4, která má ambici nahradit starý typ používaný českou i slovenskou armádou už 60 let. Mobilní kuchyně od Agadosu je uzpůsobena pro přípravu kompletního menu až pro 350 osob. Při záchranných operacích dokáže zařízení zajistit jednoduché jídlo až pro 900 lidí. Na veletrhu nebude chybět ani mobilní úpravna vody a mobilní cisterna z dílny Agados.

V segmentu obrany a bezpečnosti patří do portfolia Agados také větší polní kuchyně PK 6, mobilní osvětlovací věž vhodná k nasvícení míst havárií a mrazicí box pro uchování čerstvých potravin i v extrémních podmínkách. „Naše výrobky dodáváme do několika zahraničních armád členských zemí NATO. Speciální přívěsy vyvážíme i do severských zemí, kde úspěšně prošly zatěžkávací zkouškou za polárním kruhem,“ uvádí jednatel společnosti Petr Ostrý zkušenosti české firmy s dodávkami pro nejmodernější armády v Evropě.

Kromě podpůrné techniky armád a bezpečnostních složek se společnost Agados orientuje na výrobu přívěsů všech kategorií. V této oblasti je firmou evropského významu – právě do zahraničí směřuje polovina produkce. Jen za rok 2017 se prodalo okolo 30 tisíc přívěsů Agados, každým rokem navíc objem výroby vzrůstá.

Agados působí na trhu od roku 1992. Společnost se dlouhodobě vypracovala na pozici největšího českého výrobce přívěsných vozíků v České republice a je současně jedním z největších evropských výrobců přívěsů do 750 kg a do 3500 kg. Agados je jedničkou na trhu jak v oblasti profesionálních universálních přívěsů, tak i přívěsů vyráběných zákazníkům „na míru“. V nabídce má Agados širokou škálu brzděných i nebrzděných přívěsů,  různých rozměrů, které se mohou lišit nejenom použitými materiály, ale i možnostmi využití. Agados automaticky zajišťuje i kompletní servis svých výrobků a prodej autorizovaných náhradních dílů. Firma sídlí ve Velkém Meziříčí a prostřednictvím svých poboček a prodejců je zastoupena po celé ČR i ve většině evropských zemí. Jednatelem Agados je Petr Ostrý, člen představenstva Sdružení automobilového průmyslu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace