AK-47 Made in USA

AK-47 Made in USA
Autor fotografie: Kalashnikov Group|Popisek: AK-47 Made in USA
29 / 01 / 2016, 20:15

Po roční pauze způsobené sankcemi USA vůči Rusku, se konečně rozbíhá výroba legendárního AK-47 v Pensylvánii

„Loni byla firma RWC nucena přerušit vztahy s ruskou společností, kvůli sankcím, které přijaly Spojené státy proti Rusku. Ponechala si však americká práva na název (značka Kalašnikov) a založila montážní dílnu v Tullytownu, v Pensylvánii. Společnost nyní konečně plánuje zahájit výrobu AK-47," uvedla stanice Fox News. Zdroj: cz.sputniknews.com

Kalašnikov vyhrál konkurs na nový ruský samopal – bude to AK-12

22.1.2015 / Ruská legendární zbraň Kalašnikov AK-47 konstruktéra Michaila Kalašnikova je asi nejznámější zbraní na světě a její historie je plná paradoxů. U jejího vzniku stál podle všeho i legendární Hugo Schmeisser (tvůrce první moderní útočné pušky StG 44), který byl po válce odvlečen Rudou armádou a pracoval pod Michailem Kalašnikovem v Iževské zbrojovce.

Nyní bude možné koupit AK-47 Made in USA. Americká zbrojařská firma RWC, což je oficiální dovozce a distributor Kalašnikova v USA musela kvůli sankcím zastavit dovoz do USA a nesmí být s ruskou firmou v kontaktu.

Kalašnikov

„Nesmíme jim ani zavolat,“ říká CEO firmy RWC, Thomas McCrosin. Z toho důvodu firma vlastnící v USA práva na značku Kalašnikov AK-47 shání pozemek na továrnu, kde bude zbraň vyrábět.
Nyní má RWC dostatečné zásoby, aby pokryla stávající nabídku, ty ale i vzhledem k popularitě AK-47 v USA rychle klesají.

Výroba amerických AK-47 by měla začít v druhém kvartále tohoto roku. Další informace budou na stánku Kalashnikov USA na známé výstavě SHOT show, která právě probíhá v Sands Expo Centru v Las Vegas.

Zdroj: CNN Money, Fox News

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.